تخفیف یلدایی مشاوره مهاجرت

ویزای توریستی آمریکا: مدارک، شرایط، هزینه و اخذ ویزا

ویزای توریستی آمریکا یا Vistitor visa یکی از انواع ویزاهای غیر مهاجرتی آمریکاست. هدف از صدور این نوع ویزا، اجازه ورود به آمریکا و اقامت کوتاه مدت (کمتر از شش ماه) است. افراد دارای ویزای توریستی آمریکا در مدت اقامت خود اجازه کار یا تحصیل را ندارند و نمی‌توانند بیشتر از مدت تعیین شده در آمریکا بمانند. بنابراین موارد استفاده از ویزای توریستی فقط برای مقاصدی همچون گردشگری، دیدار خانواده و دوستان و بازدیدهای تجاری و اداری است و نمی‌توان از آن برای مواردی همچون تحصیل، کار و اخذ اقامت دائم آمریکا استفاده کرد.

در این مقاله قصد داریم ضمن معرفی کامل انواع ویزای توریستی آمریکا، درباره شرایط اخذ ویزای توریستی آمریکا، مدارک و هزینه اخذ ویزای توریستی آمریکا و مدت زمان ویزای توریستی آمریکا نیز اطلاعات کاملی در اختیارتان قرار دهیم. در انتها نیز توضیح خواهیم داد که آیا تبدیل ویزای توریستی آمریکا به اقامت دائم امکان پذیر است یا خیر.

موسسه حامی مهاجر متخصص در اموری همچون خدمات ثبت‌نام و مشاوره لاتاری ، اخذ ویزای توریستی آمریکا، اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های آمریکا و مشاوره برای اخذ اقامت دائم آمریکا است. در صورت نیاز به تماس با کارشناسان موسسه حامی مهاجر می‌توانید با شماره 02149078 تماس حاصل فرمایید.

اخذ ویزای توریستی آمریکا

ویزای توریستی آمریکا 2021

همانطور که در ابتدای متن اشاره شد، ویزای توریستی آمریکا مجوزی است که به شما اجازه ورود به آمریکا و اقامت کوتاه مدت در این کشور را می‌دهد. مدت زمانی که می‌توانید به واسطه ویزای توریستی در کشور آمریکا اقامت داشته باشید، معمولا طولانی نیست و حتی شاید کمتر از مدت اعتبار ویزا باشد. این موضوع که با ویزای توریستی آمریکا چه مدت می‌توانید در آمریکا اقامت داشته باشید، کاملا به نظر افسر کنسولی بستگی دارد و در ابتدای ورود شما به کشور آمریکا تعیین می‌گردد.

انواع ویزای توریستی آمریکا

ویزای توریستی آمریکا به دو دسته اصلی B1 و B2 تقسیم می شود و هدف شما از سفر به خاک آمریکا تعیین کننده نوع ویزای شما است.

ویزای توریستی B1 آمریکا

ویزای توریستی B1 آمریکا

ویزای توریستی B1 آمریکا مناسب افرادی است که با اهداف تجاری موقت وارد آمریکا می‌شوند. هدف از دریافت ویزای B1  آمریکا مواردی همچون انجام فعالیت های تجاری و اقتصادی، مشاوره با همکاران تجاری، انجام مذاکرات در مورد قراردادها یا امضای تفاهم نامه ها، شرکت در سمینارهای علمی، تجاری، تحصیلی و حرفه ای، شرکت در نمایشگاه های تجاری، شرکت در کنفرانس های مرتبط با مقاصد تجاری و علمی در تاریخ های مشخص شده و... می باشد.

ویزای توریستی B2 آمریکا

ویزای توریستی B2 آمریکا

ویزای توریستی B2 آمریکا مخصوص افرادی است که به طور موقت با اهدافی نظیر دیدار اقوام و فامیل و دوستان مقیم آمریکا، انجام معاینات پزشکی و بهره مندی از امکانات درمانی در آمریکا، تفریح و گردش و بازدید از جاذبه های توریستی آمریکا، شرکت در برنامه های بشر دوستانه و ... وارد آمریکا می‌شوند.

ویزای توریستی سینگل و مولتی آمریکا

همانطور که گفتیم ویزای توریستی آمریکا در دو نوع اصلی B1 و B2 صادر می‌شود، هر نوع از این ویزاهای توریستی آمریکا نیز با توجه به تعداد دفعات مجاز برای ورود به آمریکا به دو دسته ویزای توریستی سینگل و ویزای توریستی مولتی (چند بار ورود) تقسیم می‌شوند. مدت اعتبار ویزاهای توریستی مولتی آمریکا زیاد است و بعضا تا ده سال نیز اعتبار دارد؛ اما مدت اعتبار ویزای توریستی سینگل آمریکا کم است (حداکثر شش ماه) و متقاضی با داشتن ویزای سینگل آمریکا فقط یکبار می‌تواند وارد کشور آمریکا شود. برای خواندن مطالب کامل‌تر در مورد ویزای مولتی آمریکا می‌توانید مقاله ویزای مولتی آمریکا چیست را مطالعه کنید.

تفاوت ویزای توریستی سینگل و مولتی آمریکا

 شرایط اخذ ویزای توریستی آمریکا

یکی از شرایط مهم و اساسی برای اخذ ویزای توریستی آمریکا، اثبات این موضوع است که قصد اقامت طولانی مدت در آمریکا را ندارید و پس از اتمام مدت تعیین شده به کشور خود باز می‌گردید. به این منظور باید بتوانید چند موضوع را به صورت روشن مشخص کنید :

 • داشتن وابستگی به میهن خود : این موضوع را می‌توان با ارائه اسناد ملکی به نام شخص متقاضی و یا گواهی داشتن یک کار معتبر اثبات کرد. معمولا داشتن کار مناسب و یا داشتن دارایی های ملکی دلایل خوبی برای نشان دادن وابستگی به کشور مبدا هستند و ارائه اسناد ترجمه شده آن ها می‌تواند شانس موفقیت شما را در اخذ ویزای توریستی آمریکا افزایش دهد.
 • داشتن تمکن مالی کافی : شما باید نشان دهید که برای سفر و اقامت خود در آمریکا به اندازه کافی توانایی مالی دارید و می‌توانید در طول سفر خود به آمریکا از خود و خانواده‌ای که همراه خود آورده‌اید، حمایت مالی کنید.
 • توانایی سفر به کشورهای همسایه ایران برای انجام کارهای سفارت و ویزا : به دلیل اینکه ایران و آمریکا با یکدیگر روابطه دیپلماتیک ندارند، ایالات متحده در ایران سفارتی ندارد. بنابراین تمامی افرادی که قصد دریافت ویزای توریستی آمریکا را دارند باید در یکی از سفارت خانه های آمریکا در کشورهای خارجی، درخواست ویزای خود را ارائه کنند. جهت انجام قسمتی از فرآیند درخواست ویزا لازم است از اکثر متقاضیان ویزا در بخش کنسولی سفارت مصاحبه ای بعمل آید. در هنگام مصاحبه نیز از شما انگشت نگاری و تصویربرداری دیجیتالی بعمل خواهد آمد. در ادامه بیشتر در مورد سفارت های آمریکا مخصوص ایرانیان و نحوه مراجعه به آن ها توضیح خواهیم داد.

 میزان تمکن مالی برای اخذ ویزای توریستی آمریکا

حقیقت این است که هیچ مقدار ثابت و تعیین شده ای برای میزان تمکن مالی مورد نیاز برای ویزای توریستی آمریکا وجود ندارد. همانطور که قبلا هم گفتیم هدف از ارائه گواهی تمکن مالی، اثبات این موضوع است که از عهده مخارج سفر و اقامت خود و خانواده‌تان برمی‌آیید و سر بار دولت آمریکا نخواهید شد. در صورتی که کوچکترین شکی در مورد اثبات تمکن مالی شما وجود داشته باشد، افسر کنسولی درخواست ویزای توریستی شما را ریجکت خواهد کرد. بنابراین در مورد اثبات تمکن مالی خود این موضوع حساسیت زیادی داشته باشید.

برای اثبات تمکن مالی خود می‌توانید از گزارش گردش مالی بانکی، برگه های رسمی سهام و یا اسناد ملکی استفاده کنید. شما باید به این وسیله نشان دهید که برای هزینه‌هایی همچون بلیط رفت و برگشت، تهیه محل اقامت، بیمه درمانی، هزینه های سفر و ... پول کافی دارید. معمولا برای یک سفر 15 روزه به آمریکا حدود 4 الی 5 هزار دلار پول نیاز است، بنابراین باید اثبات کنید که برای یک سفر 15 روزه حدود همین مقدار توانایی مالی دارید.

میزان تمکن مالی برای دریافت ویزای توریستی آمریکا

در صورتی قبل از مراجعه به سفارت بلیط رفت و برگشت هواپیما را تهیه کنید و هتل محل اقامت خود را از قبل رزرو نمایید، تاثیر بیشتری بر روی افسر کنسولی خواهید گذاشت و این موضوع به خوبی نشان می‌دهد که از تمکن مالی کافی برخوردار هستید.

در صورتی که هدف شما از سفر به آمریکا دیدار خانواده و دوستان است، می‌توانید از آن‌ها یک دعوت نامه رسمی دریافت کنید که نشان می‌دهد در طول اقامت شما در آمریکا این افراد در خانه خود از شما میزبانی خواهند کرد و هزینه های اقامت شما در آمریکا را بر عهده خواهند گرفت. این نیز یک روش دیگر است که به کمک آن می‌توانید به خوبی تمکن مالی خود برای اخذ ویزای توریستی آمریکا را اثبات نمایید.

هزینه اخذ ویزای توریستی آمریکا

به دلیل اینکه ایالات متحده آمریکا در ایران سفارت ندارد، علاوه بر هزینه های ثابت تشکیل پرونده ویزا، هزینه های متغیر دیگری نیز به فرآیند صدور ویزا اضافه می‌شود. این هزینه های متغیر شامل مخارج سفر و اقامت در یکی از کشورهای ترکیه، ارمنستان و یا امارات به منظور مراجعه به سفارت آمریکاست.

نمی‌توان عدد ثابتی برای این هزینه های متغیر عنوان کرد، اما پیشنهاد می‌شود که برای ارزان تر شدن و راحت تر شدن این سفرها از تورهای ویژه سفارت آمریکا استفاده کنید. موسسه حامی مهاجر تورهای ویژه سفارت آمریکا را ارائه می‌دهد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید به ارزان ترین و موثرترین شکل ممکن به سفارت های آمریکا در کشورهای خارجی مراجعه کرده و اقدامات مربوط به ویزای خود را انجام دهید.

هزینه اخذ ویزای توریستی آمریکا

هزینه ثابت درخواست ویزای توریستی آمریکا نیز 160 دلار است. این هزینه کارمزدی است که توسط دولت آمریکا به منظور بررسی پرونده ویزای توریستی دریافت می‌شود. این هزینه پس از پرداخت غیرقابل بازگشت است و در صورت ریجکت شدن درخواست ویزا، به متقاضی پس داده نمی‌شود.

در صورت نیاز به دریافت وقت سفارت آمریکا و یا استفاده از تورهای سفارت آمریکا، می‌توانید به وسیله شماره 02149078 با کارشناسان حامی مهاجر تماس بگیرید.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی آمریکا

 • پاسپورت
 • تاییدیه فرم DS160
 • ترجمه شناسنامه
 • یک قطعه عکس که حداکثر مربوط به شش ماه قبل باشد.
 • ارائه پرینت حساب و موجودی بانک مربوط به دریافت حقوق ماهیانه در صورت اشتغال و یا در صورت حقوق بازنشستگی
 • ارائه برنامه زمان بندی شده تفریحی و کاری مرتبط به سفر
 • اسناد مالکیت منزل یا زمین
 • برنامه های کاری فرد که نشان از اشتغال به کار وی در موقعیت خاص شغلی را دارد.
 • نامه اشتغال به تحصیل در دانشگاه های ایران که موجب افزایش شانس اخذ ویزای توریستی آمریکا می‌شود.
 • فرم  Ds-5535: فقط در صورت نیاز احتیاج به تکمیل این فرم است، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این فرم می‌توانید مقاله فرم Ds-5535 را بخوانید.
 • پاسپورت های قدیمی و مدارک سفر های قدیمی

برای کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانید مقاله مدارک لازم سفارت آمریکا را مطالعه کنید و در صورت نیاز به مشاوره اختصاصی درباره نحوه آماده سازی مدارک لازم برای سفارت آمریکا، می‌توانید می‌توانید به وسیله شماره 02149078 با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مراحل درخواست ویزای توریستی آمریکا

به منظور دریافت ویزای توریستی آمریکا باید چند مرحله کلی زیر را انجام دهید :

 • تکمیل فرم الکترونیکی درخواست ویزای توریستی آمریکا ( فرم  ( Ds-160 بصورت آنلاین
 • دریافت وقت سفارت آمریکا به منظور انجام مصاحبه
 • برنامه ریزی برای مصاحبه، با توجه به زمان انتظار برای مصاحبه
 • آماده شدن برای مصاحبه و پرداخت مبلغ مورد نیاز مصاحبه

در ادامه مقاله بیشتر در مورد معرفی سفارت های آمریکا برای ایرانیان و نحوه اخذ وقت مصاحبه سفارت آمریکا صحبت خواهیم کرد.

مدت زمان صدور ویزا

سفارت آمریکا حداکثر تا 30 روز پس از ارائه درخواست و انجام مصاحبه، به پرونده ویزای توریستی رسیدگی کرده و ویزا را صادر می‌کند، ولی در بعضی شرایط که پرونده ها نیاز به بررسی بیشتری دارند یا به دلیل شرایط خاص (مثل شرایط کرونا) امکان مصاحبه در سفارت وجود نداشته باشد، فرآیند اداری صدور این ویزا ممکن است تا 90 روز نیز به طول بیانجامد.

مدت زمان اخذ ویزای توریستی آمریکا

به صورت کلی اگر افسر کنسولی تصمیم به صدور آنی ویزا بگیرد ظرف سه روز کاری و در شرایط خاص اگر نیاز به بررسی شرایط بیشتر باشد این پروسه ممکن است تا شش ماه بعد از تکمیل فرآیند درخواست ویزا نیز به طول بیانجامد 

بنابراین به منظور کاهش زمان انتظار برای دریافت ویزای توریستی آمریکا، مشاوره با یک موسسه مهاجرتی معتبر قبل از درخواست ویزا ضروری است. کامل بودن و شفاف بودن تمام مدارک شما، می‌تواند فرآیند صدور ویزای شما را سرعت دهد و گاهی اوقات نیز می‌توان با پرداخت کارمزد بیشتر، به فرآیند بررسی پرونده و صدور ویزا سرعت بیشتری داد.

مدت زمان اعتبار ویزای توریستی آمریکا

ویزاهای توریستی آمریکا می‌توانند بسته به شرایط فردی شخص متقاضی، مدت اعتبارهای متفاوتی از شش ماه تا ده سال داشته باشند؛ اما به دلیل قطع بودن روابط دیپلماتیک کشور ایران و آمریکا، ویزاهای توریستی صادر شده برای اتباع ایرانی از نوع سینگل است و حداکثر شش ماه اعتبار دارد. بنابراین متاسفانه در حال حاضر امکان دریافت ویزای مولتی و یا ویزای توریستی ده ساله آمریکا برای ایرانیان وجود ندارد.

اخذ وقت سفارت آمریکا

برای اخذ هرگونه ویزای آمریکا، نیاز به انجام مصاحبه حضوری و انگشت نگاری در سفارت آمریکا است. همانطور که قبلا گفتیم، کشور ایران و آمریکا روابط دیپلماتیک ندارند و به همین جهت در خاک یکدیگر سفارت ندارند. سفارت سوییس در ایران نیز فقط حافظ منافع آمریکا در ایران است و نمی‌توان برای صدور ویزای آمریکا به این سفارت مراجعه کرد؛ چرا که سفارت سوییس بیشتر با وزارت امور خارجه آمریکا جهت انجام کارهای اداری در ارتباط است و حامی شهروندان آمریکایی وارد شده به خاک ایران است، در نتیجه‌ای وظیفه‌ای در قبال صدور ویزا بر عهده ندارد.

اخذ وقت سفارت آمریکا

بنابراین متقاضیان دریافت ویزای آمریکا باید به منظور انجام مراحل تکمیلی درخواست ویزا (مصاحبه و انگشت نگاری) به سفارت خانه های منتخب آمریکا در کشورهای خارجی مراجعه کنند که در ادامه بیشتر به معرفی سفارت های آمریکا برای ایرانیان خواهیم پرداخت. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه دریافت وقت از سفارت آمریکا می‌توانید مقاله اخذ وقت سفارت آمریکا را مطالعه کنید و در صورت احتیاج به خواندن مطالب بیشتر در مورد هزینه و چگونگی تورهای سفارت آمریکا می‌توانید مقاله تور سفارت و انگشت نگاری آمریکا را بخوانید.

گفتنی است که مشاوران با تجربه ما در حامی مهاجر می‌توانند علاوه بر سفارت های منتخب آمریکا، در سایر سفارت های آمریکا نیز برای متقاضیان ویزا وقت ملاقات دریافت نمایند. در صورت نیاز به دریافت وقت فوری سفارت آمریکا می‌توانید از خدمات حامی مهاجر استفاده کنید و همکاران ما این کار را در سریع‌ترین زمان برای شما انجام خواهند داد. در صورت نیاز می‌توانید با شماره 02149078 تماس حاصل کنید.

سفارت های آمریکا برای ایرانیان

قبل از آنکه به معرفی سفارت های آمریکا برای ایرانی ها بپردازیم، توجه کنید که ایرانیان متقاضی ویزای آمریکا می‌توانند مراحل مصاحبه سفارت آمریکا را در هر کشوری انجام دهند، اما افسران کنسولی سفارت هایی که در ادامه معرفی می‌شوند، مسلط به زبان فارسی و شرایط زندگی ایرانیان هستند. بنابراین برای انجام مصاحبه ویزاهای آمریکا، دریافت وقت از سفارت های منتخب برای ایرانیان توصیه می‌شود؛ چرا که شاید افسران کنسولی در سایر سفارت های آمریکا آشنایی چندانی با ایرانیان نداشته باشند و همین قضیه عاملی برای ریجکت شدن درخواست شما شود. سفارت های منتخب آمریکا برای ایرانیان شامل موارد زیر است :

سفارت آمریکا در آنکارا، ترکیه

وقت سفارت آمریکا در آنکار

بیشتر سفارت ها در شهر آنکارا در نزدیکی بلوار آتاتورک قرار گرفته اند. هتل های بسیاری در نزدیکی سفارت آمریکا در آنکارا قرار دارند که می توانید جهت اسکان از آنها استفاده نمائید. هزینه این هتل ها نسبت به فصل متفاوت است. برای آشنایی کامل با سفارت آمریکا در ترکیه، می‌توانید مقاله سفارت آمریکا در آنکارا را بخوانید. همچنین برای سفر راحت تر به ترکیه، می‌توانید از خدمات ویژه حامی مهاجر برای تور سفارت آمریکا در ترکیه استفاده کنید. جهت اطلاع از نوع خدمات و هزینه آن می‌توانید با شماره 02149078 تماس بگیرید.

سفارت آمریکا در ایروان، ارمنستان

وقت سفارت آمریکا در ایروان ارمنستان

سفارت آمریکا در ایروان در نزدیکی دریاچه ایروان (Yerevan) قرار گرفته است. متاسفانه در نزدیکی این سفارت هتل های زیادی وجود ندارند و شما به هر حال نیاز به استفاده از ترانسفر خواهید داشت. بیشتر هتل ها در نزدیکی میدان جمهوری ایروان قرار گرفته اند. برای آشنایی کامل با سفارت آمریکا در ارمنستان ، می‌توانید مقاله سفارت آمریکا در ایروان را بخوانید. همچنین برای سفر راحت تر به ارمنستان، می‌توانید از خدمات ویژه حامی مهاجر برای تور سفارت آمریکا در ارمنستان استفاده کنید. جهت اطلاع از نوع خدمات و هزینه آن می‌توانید با شماره 02149078 تماس بگیرید.

سفارت آمریکا در ابوظبی امارات متحده عربی

وقت سفارت آمریکا در دبی

سفارت آمریکا در ابوظبی در منطقه ای از پایتخت این کشور واقع شده که معروف به منطقه سفارت ها است و تقریبا تمامی سفارت کشورهای دیگر نیز در این منطقه قرار گرفته‌اند. در اطراف این سفارت هتل‌های متعددی وجود دارد که می‌توانید در این هتل ها اقامت داشته باشید. همچنین می توانید برای اقامت در دبی بمانید و در زمان مصاحبه در ابوظبی حاضر شوید. برای آشنایی کامل با سفارت آمریکا در امارات ، می‌توانید مقاله  سفارت آمریکا در ابوظبی را بخوانید. همچنین برای سفر راحت تر به ارمنستان، می‌توانید از خدمات ویژه حامی مهاجر برای تور سفارت آمریکا در امارات استفاده کنید. جهت اطلاع از نوع خدمات و هزینه آن می‌توانید با شماره 02149078 تماس بگیرید.

ریجکت ویزای توریستی آمریکا

رفع ریجکتی ویزای توریستی آمریکا

پس از اتمام مراحل تشکیل پرونده برای ویزای توریستی آمریکا، پرونده شما توسط افسر کنسولی بررسی خواهد شد و پس از اتمام بررسی، نتیجه آن اعلام خواهد شد. در صورتی که درخواست ویزای شما مورد قبول واقع شود، می‌توانید به منظور الصاق ویزا به پاسپورت خود از دو راه استفاده کنید :

 • اول اینکه خود شخصا به سفارت آمریکا مراجعه کنید و پاسپورت را در اختیار سفارت قرار دهید.
 • دوم اینکه می‌توانید به یک موسسه مهاجرتی معتبر وکالت دهید تا پاسپورت شما را گرفته و به منظور چسباندن ویزا در اختیار سفارت آمریکا قرار دهد؛ به این کار، پیکاپ پاسپورت گفته می‌شود.

گفتنی است که موسسه حامی مهاجر خدمات پیکاپ پاسپورت آمریکا را نیز انجام می‌دهد و در صورت تمایل می‌توانید با شماره گیری 02149078 از این خدمت استفاده کنید.

در صورتی که افسر کنسولی شما را واجد صلاحیت ویزای توریستی آمریکا تشخیص ندهد، درخواست ویزای شما رد خواهد شد که اصطلاحا به آن ریجکت ویزای توریستی می‌گویند. در صورت ریجکت شدن درخواست ویزای آمریکا ، علاوه بر اینکه زمان زیادی را از دست خواهید داد، هزینه های پرداخت شده به منظور کارمزد بررسی پرونده و صدور ویزا به شما بازگشت داده نخواهد شد. از جمله دلایل ریجکت ویزای توریستی آمریکا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • نداشتن تمکن مالی کافی و یا ناتوانی در اثبات آن
 • نداشتن صداقت در مصاحبه حضوری سفارت یا بیان مطالب حاشیه ای که موجب مشکل می‌شوند
 • باردار بودن شخص متقاضی و یا همسر شخص متقاضی
 • داشتن پرونده باز مهاجرتی همزمان با درخواست ویزای غیر مهاجرتی
 • هر دلیل دیگری که افسر ویزا حس کند، شما ممکن است در آن کشور بمانید و درخواست پناهندگی کنید.

بنابراین توصیه می‌کنیم که به منظور جلوگیری از ریجکتی ویزای توریستی آمریکا، حتما قبل از هر کار با یک موسسه مهاجرتی معتبر مشورت کنید و از میزان شانس اخذ ویزای توریستی خود، آگاهی بیابید. به این شکل از اتلاف وقت و هزینه جلوگیری خواهد شد. در صورتی که درخواست ویزای آمریکای شما ریجکت شود، می‌توانید به منظور رفع ریجکتی اقدام کنید. برای خواندن مطالب بیشتر در این مورد می‌توانید مقاله رفع ریجکتی ویزای آمریکا را مطالعه کنید.

همچنین در صورت نیاز به دریافت راهنمایی و مشاوره اختصاصی در مورد رفع ریجکتی ویزای آمریکا می‌توانید به وسیله شماره 02149078 با متخصصان مجرب حامی مهاجر ارتباط برقرار کنید.

شانس اخذ ویزای توریستی آمریکا

شانس اخذ ویزای توریستی آمریکا

میزان شانس اخذ ویزای توریستی آمریکا ارتباط بسیار زیادی به شرایط شخصی شما دارد. نمی‌توان فرمول ثابتی را برای همه افراد ارائه داد؛ اما تجربه نشان داده است که :

 • شانس افرادی که جهت اخذ ویزای توریستی آمریکا به همراه خانواده خود اقدام می‌نمایند، پایین تر از افرادی است که به صورت انفرادی جهت اخذ ویزای توریستی آمریکا اقدام می نمایند.
 • حضور یکی از اقوام درجه اول متقاضی ( پدر، مادر، برادر، خواهر ) در کشور آمریکا، می تواند شانس افراد را جهت اخذ ویزای توریستی آمریکا افزایش دهد. اگر یکی از اقوام، دعوت نامه ای برای فرد متقاضی ارسال نماید، شانس اخذ ویزای توریستی آمریکا برای او افزایش خواهد یافت.
 • داشتن وضعیت مالی و کاری مناسب در میهن، شانس اخذ ویزای توریستی را بالا خواهد برد، چرا که نشان دهنده وابستگی متقاضی به میهن خود است.
 • داشتن سوابق خوب مسافرتی و تعداد ویزاهای صادر شده برای متقاضی،شانس او را برای اخذ ویزای توریستی آمریکا افزایش خواهد داد.

موسسه حامی مهاجر با داشتن کادری مجرب و رزومه ای قوی جهت دریافت ویزای آمریکا می‌تواند با بررسی اختصاصی پرونده شما، میزان شانس شما برای دریافت انواع ویزای امریکا را تشخیص داده و شما نسبت به این موضوع مطلع نماید. جهت تعیین شانس خود درباره هرگونه ویزا و اقامت آمریکا می‌توانید از فرم آنلاین ارزیابی مهاجرت حامی مهاجر استفاده کنید و یا برای رزرو وقت مشاوره با شماره 02149078 تماس بگیرید.

تبدیل ویزای توریستی آمریکا به اقامت دائم

سوال اکثر متقاضیان ویزای توریستی آمریکا این است که آیا امکان گرفتن اقامت دائم آمریکا با ویزای توریستی وجود دارد یا خیر. حقیقت این است که شرط اصلی صدور ویزای توریستی آمریکا، بازگشت به کشور خود پس از اتمام مهلت ویزاست و در صورتی که مشخص شود هدف از دریافت ویزای توریستی اقامت دائم در آمریکاست، درخواست ویزای شما ریجکت خواهد شد. بنابراین امکانی برای تبدیل ویزای توریستی به اقامت دائم آمریکا وجود ندارد و افراد دارای این ویزا باید پس از اتمام مهلت ویزا، آمریکا را ترک نمایند.

تبدیل ویزای توریستی آمریکا به اقامت دائم

بنابراین به شما توصیه می‌کنیم در صورتی که قصد اخذ اقامت دائم آمریکا را دارید، از روش های دیگری همچون اخذ ویزای تحصیلی آمریکا یا  ثبت نام در لاتاری امریکا استفاده کنید. چنانچه به اطلاعات بیشتری در مورد نحوه اخذ اقامت آمریکا دارید، می‌توانید مقاله چگونگی و شرایط اخذ اقامت دائم آمریکا برای ایرانیان را بخوانید و یا جهت دریافت مشاوره های اختصاصی می‌توانید با شماره 02149078 تماس بگیرید.

 سخن پایانی

متقاضیان ویزای توریستی آمریکا باید بدانند که این ویزا یک ویزای غیرمهاجرتی است که صرفا با هدف اقامت کوتاه مدت در آمریکا صادر می‌شود و دارنده این نوع ویزا حق کار کردن ،تحصیل در آمریکا و تبدیل آن به اقامت دائم آمریکا را نخواهند داشت. بنابراین فقط کسانی واجد شرایط این ویزا هستند که اهداف کوتاه مدت اقامتی همچون دیدار دوستان و آشنایان ، انجام بازدیدهای علمی و تجاری و اهداف درمانی دارند. توجه داشته باشید که به منظور تحصیل و یا کار در آمریکا و همچنین اخذ اقامت دائم آمریکا باید از روش های دیگری همچون اخذ ویزای تحصیلی آمریکا استفاده کرد و سو استفاده از شرایط ویزای توریستی آمریکا مجازات به دنبال خواهد داشت. بنابراین به منظور صرفه جویی در وقت و هزینه خود و همچنین جلوگیری از هرگونه مشکل، قبل از هرگونه اقدام مهاجرتی با یک موسسه مهاجرتی معتبر مشورت نمایید.

موسسه حامی مهاجر متخصص در اموری همچون خدمات ثبت‌نام و مشاوره لاتاری ، اخذ ویزای توریستی آمریکا، اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های آمریکا و مشاوره برای اخذ اقامت دائم آمریکا است. در صورت نیاز به تماس با کارشناسان موسسه حامی مهاجر می‌توانید با شماره 02149078 تماس حاصل فرمایید.

پاسخ به سوالات متداول درباره ویزای توریستی آمریکا

آیا می توان با ویزای توریستی آمریکا کار کرد؟

جواب : خیر. امکان کار با ویزای توریستی آمریکا وجود ندارد.
آیا می توان ویزای توریستی آمریکا را تمدید کرد؟

جواب : ویزای توریستی برای ایرانیان 6 ماهه صادر می‌شود، در شرایط خاص و در صورت نیاز به زمان بیشتر می‌توانید برای تمدید ویزا به اداره مهاجرت آمریکا مراجعه کنید، اما احتمال موفقیت در این موضوع کم است.
ویزای توریستی آمریکا چند ساله است؟

جواب : ویزای توریستی آمریکا با توجه به شرایط فردی متقاضی می‌تواند با اعتبارهای ده ساله، پنج ساله و دو ساله و یا شش ماهه صادر شود؛ اما برای ایرانیان فقط ویزای توریستی 6 ماهه آمریکا صادر می‌شود.
آیا می توان برای خانواده ویزای توریستی آمریکا گرفت؟

جواب : بله. خانواده شخص متقاضی نیز می‌توانند ویزای توریستی دریافت کنند، اما برای هر عضو از خانواده باید به صورت جداگانه مراحل اداری و مصاحبه طی شود و نمی‌توان ویزای خانوادگی دریافت کرد.

اگر بیشتر از مهلت تعیین شده ویزای توریستی در آمریکا بمانیم ، چه اتفاقی می‌افتد؟

جواب : اقامت بیش از زمان تعیین شده با ویزای توریستی آمریکا نه تنها عواقبی همچون اخراج از کشور آمریکا را به دنبال خواهد داشت، بلکه تا چندین سال اجازه دریافت هرگونه ویزای آمریکا و ورود به این کشور از شما سلب خواهد شد.

 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 20
عرفان علیپور
سلام ایا میشه با ویزای گردشگری وارد امریکا شد وتواونجا ازدواج کرد وبرای کارت سبز اقدام کرد
کارشناس حامی مهاجر

سلام. برای انجام این کار شانس کمی دارید.

ناشناس
ممنونم بابت اطلاعات خوبتون
ناشناس
سلام و وقت بخیر دادن دعوتنامه توریستی برای یک فامیل آیا الزامات حقوقی خاصی رو به میزبان تحمیل میکنه؟ مثلا اگر کسی با ویزای توریستی و دعوتنامه بره آمریکا و به نحوی نخواد برگرده برای صادرکننده دعوتنامه مشکلی ایجاد میکنه؟ متشکرم
ناشناس
سلام وقت بخیر .همسر من سیتیزن آمریکا هستش و میخواد برای من ویزای توریستی بگیره و 6ماه پیش اقدام کردیم و ترکیه رو انتخاب کردیم برای مصاحبه ولی هیچ خبری نیستش چقدر دیگه باید صبر کنم آیا راه دیگری وجود داره من از طریق همسرم برم آمریکا به مدت سه ماه
ناشناس
سلام خواستم بگم میشه که ویزای توریستی رو تبدیل به اقامت‌ کرد چرا گفتید نمیشه؟ میشه
ناشناس
با سلام و خسته نباشید بسیار اطلاعات جامع و واضع و بسیار عالی بود من حسابی اگاه شدم مزاحمتون میشم با تشکر
ناشناس
آیا امکان کار کردن بصورت موقت (کارهای موقت مثل کار در کلاب یا کافه )در مدت اقامت ،با ویزای توریستی وجود دارد؟آیا خود کلاب ها اجازه ی استخدام فردیکه ویزای توریستی داره رو بصورت موقت،دارند؟
ناشناس
سلام اگر کسی از ما حمایت کند آنجا میتوان آقامت گرفت یا کار کرد
ناشناس
بسیار مفید. اما یک سوال که در بالا توضیح داده نشده. سوال: پس از اخذ ویزای توریستی چقدر زمان مهلت داریم تا به خاک آمریکا وارد شویم؟
ناشناس
خوب راهنمایی کردید ممنون.
ناشناس
با سلام اینجانب متقاضی ویزا برای آمریکا میباشم ولی شرایط اعلام شده خیلی دشوار است. باتشکر وسپاس از راهنمایی شما.
ناشناس
برای ویزا آمریکا میخواستم مشاوره ای داشته باشم
ناشناس
با سلام و عرض ادب بنده یکی از دوستانم در امریکا هستن وظیفه شون نظامی هستن ایشون دعوت کنن برم امریکا چند سوالی داشتم میخواستم راهی اگه بتونم پیدا کنم من اصالت افغانی دارم و فعلا هم تو افغانستان زندگی میکنم سوالم اینه که ۱- میشه همین دوستم حامی مالی من بشه درکنار اینکه منو دعوت میکنه؟ ۲- من پول برای نشان دادن تمکن مالی یا حساب بانکی ندارم به نظرتو اگه یکی از دوستانم که در بانک وظیفه داره برایم برگه بانک با مهر بانک درست کنه و اگه از سفارت به بانک هم ایمیل بشه و جواب بده که بله ایشون تو حسابشون مثلا ۸۰هزار دلار داره میشه اقدام کنم ؟ ۳- من خانمم و دخترم میخواهیم درخواست ویزای درمانی بدیم ایا با شرایطی که در بالا متذکر شدم امکانش هست ویزه بدن؟
ناشناس
سلام وقت بخیر ،درخواست ویزای توریستیآمریکا و یا اسپانیا‌ یا پرتقال به چه صورت هست شرکت شما وب ای آمریکای جنوبی را هم انجام میدهید با تشکر فراوان دقیق