دادگاه فدرال قانون جنجالی پناهندگی ترامپ را محدود کرده است

امتیاز 4.48/5
ardate 11 شهريور، 1398
دادگاه فدرال قانون جنجالی پناهندگی ترامپ را محدود کرده است

دادگاه فدرال قانون جنجالی پناهندگی ترامپ را محدود کرد

حکم سراسری کشور علیه قانون جدید پناهندگی دولت ترامپ اکنون در نهمین حوزه محدود شده است. یک دادخواست فدرال روز جمعه حکم صادر شده در سراسر کشور را علیه سیاست جدید پناهجویانه بحث برانگیز دولت ترامپ که اکثر مهاجران را از پناهندگی منع می­کرد، محدود اعلام کرد. یک هیئت داوری شامل سه قاضی دادگاه تجدید نظر ایالات متحده برای حوزه نهم در یک حکم تصمیم گرفتند که حکم سراسری کشور علیه قانون پناهندگی دولت ترامپ اکنون فقط در حوزه 9 که شامل دو ایالت مرزی است، قابل اجرا باشد. این حكم به این معناست كه فعلاً دولت ترامپ می­تواند طبق سیاست جدید درخواست ­های پناهندگی از مهاجرانی كه در مرزهای نیومكزیك و تگزاس حضور داشتند، رد كند. با این حال، دولت نمی­تواند عدم پذیرش را برای مهاجران در کالیفرنیا و آریزونا انجام دهد. هنوز مشخص نیست که وزارت امنیت داخلی، که بر مهاجرت نظارت دارد، حکم دادگاه را چگونه انجام خواهد داد. این یک پیروزی محدود برای دولت ترامپ محسوب می­شود، که بسیاری از سیاست­ های مهاجرتش توسط قاضیان فدرال مسدود شده است.

دولت ماه گذشته قانون مورد نظر را صادر کرد

دولت ماه گذشته قانون مورد نظر را صادر کرد. این سیاست پناهندگی را برای همه مهاجران که از طریق کشور ثالث عبور کرده­ اند و قبل از درخواست پناهندگی در مرز جنوبی پناهندگی نکرده ­اند، منع می­ کند. به طور موقت همه پناهجویان غیر مکزیکی را از حمایت پناهندگی منع می ­کند. این موضوع به سرعت در دادگاه فدرال در سانفرانسیسکو و واشنگتن DC به چالش کشیده شد. اگرچه قاضی فدرال در منطقه از مسدود کردن موقت این قانون خودداری کرد، اما قاضی پرونده در کالیفرنیا ساعاتی بعد حکم دادخواست ملی را صادر کرد. حوزه نهم در روز جمعه قانونی بودن قانون را بررسی کرد، اما گفت این حكم نباید در سطح كشور اعمال شود.

قاضی میلان اسمیت، که توسط جورج دبلیو بوش نامزد شده بود و قاضی مارک جی بنت، نامزد ترامپ، در مورد اکثر نظرات نوشتند که دادگاه منطقه " در مورد اینکه آیا یک دستور در سراسر کشور برای اصلاح آسیب به شاکیان لازم است "، موفق به بحث نشده است. به گفته دادگاه، این امر همراه با "رکوردهای محدود" قبل از دادگاه، باعث شد تا اکثریت قانون ممنوعیت را محدود کنند.

در حکم دادگاه آمده است، رویکرد ما - اعطای یک حکم محدودتر - اجازه می­دهد تا سایر دادخواهان که مایل هستند، این قانون را به چالش بکشند. دادخواست در مورد قانونی بودن قانون باعث توسعه قانون و انحلال موضوعات حقوقی در دادگاه های رده پایین خواهد شد و به دیوان عالی اجازه می­دهد، اگر تصمیم بگیرد که به قاعده رسیدگی کند، با امتیاز دیدگاه ­های اضافی سایر دادگاه های فدرال رده پایین و با یک سابقه واقعی کاملاً توسعه یافته این کار را انجام دهند. در عقیده مخالف، اعمال تنها بخشی از دستور محدود کردن حکم، قاضی A وجود دارد. والاس تاشیما با "رویکرد تقسیم کودک" در دادگاه رسیدگی کرد. تاشیما، نامزد بیل کلینتون، نوشت: قانون پناهندگی دولت ترامپ "بر تقاضاهای پناهندگی در وسعت مرز جنوبی تأثیر خواهد گذاشت." آیا قانون پناهندگی باید متفاوت در تگزاس نسبت به کالیفرنیا باشد؟ این مسائل و مشکلات نشان می­دهد که چرا این تغییرات با وجود مزایا سابقه ثبت اقامت محدود، می­تواند خطرناک باشد.

نظرات شما

در صورتی که نظری دارید این بخش را تکمیل کنید. اگر سوالی دارید در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید.

ثبت دیدگاه