ویزای توریستی شینگن – سفر به اروپا برای گردشگری

امتیاز 2.49/5
ardate 3 آبان، 1398
ویزای توریستی شینگن – سفر به اروپا برای گردشگری

یک ویزای توریستی شینگن به شهروندان کشورهای ثالث اجازه می دهد که حداکثر ظرف مدت 90 روز در یک دوره 6 ماهه با هدف سفر یا بازدید از اروپا یا برای لذت گردشگری وارد منطقه شینگن شوند.

چه کسی در هنگام مسافرت به اروپا برای گردشگری به ویزای توریستی شینگن نیاز دارد؟

شهروندان غیر اروپایی که تمایل سفر به اروپا برای اهداف گردشگری را دارند، ممکن است ملزم به درخواست ویزای کوتاه مدت شینگن تحت مشخصات "توریست" شوند. اگر تابعیت شما در لیست کشورهایی باشد که اتباع آنها به ویزای اقامت کوتاه مدت شینگن احتیاج دارند، باید از ویزای توریستی شینگن استفاده کنید.

انواع ویزای شینگن

ویزای شینگن بسته به هدف و ماهیت سفر متقاضی تعیین می گردد. مدت اعتبار ویزا از طریق نوع ویزا تعیین خواهد شد. بنابراین انواع ویزای شینگن تعیین کننده چگونگی و شرایط ورود شما به یک یا چند کشور حوزه شینگن خواهد بود. ویزای شینگن به انواع زیر تقسیم بندی می شود:

ویزاهای اتحادیه شینگن

این نوع ویزا یک مجوز برای شهروندان یکی از کشورهای عضو منطقه شینگن برای مدت معینی تا حداکثر 90 روز در یک دوره شش ماهه از تاریخ ورود می باشد. دارندگان این نوع ویزا می توانند به کشورهای عضو شینگن سفر کنند. این کشورها شامل اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لاتویا، لیختن اشتاین، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالتا، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد و سوئیس می باشند.

با توجه به هدف سفر، ویزای اتحادیه شینگن به دو دسته (A)، (B)، (C) اعمال می شود.

ویزای شینگن نوع A

این دسته بندی مخفف ویزای ترانزیت فرودگاه است که به دارنده اش این اجازه را می دهد که از طریق منطقه بین المللی فرودگاه کشور شینگن بدون ورود به آن منطقه سفر کند. ویزای ترانزیت فرودگاه برای شهروندانی که از یک کشور غیر شینگن به یک کشور غیر شینگن دیگر سفر می کنند و به دلیل تغییر در پرواز مجبورند از منطقه شینگن عبور کنند، می باشد.

ویزای شینگن نوع B

این نوع ویزا مانند ویزای نوع A ویزای ترانزیت است که به مدت 5 روز اعتبار دارد. این ویزا به دارنده اش اجازه می دهد تا از طریق منطقه شینگن به مقصد نهایی خارج از منطقه شینگن سفر کند. ممکن است در سفر کاری برای سهولت بیشتر نیازمند ورود به منطقه شینگن باشید؛ در این صورت باید ویزای نوع B را دریافت نمائید.

ویزای شینگن نوع C

این دسته بندی به معنای ویزای کوتاه مدت است که به دارنده آن اجازه می دهد بسته به اعتبار ویزا برای مدت معینی در یک دوره خاص در منطقه شینگن زندگی کند. این دسته خاص با توجه به هدف سفر می تواند در قالب ویزاهای زیر باشد:

 • ویزای یک بار ورود
 • ویزای دو بار ورود
 • ویزای مولتی یا چند بار ورود

ویزای یک بار ورود شینگن

این نوع ویزا به دارنده خود اجازه می دهد تا در یک دوره زمانی معین (همانطور که در برچسب ویزا در گذرنامه اش درج شده است)، فقط یک بار وارد منطقه شینگن شود. زمانی که دارنده ویزا از محدوده شینگن خارج شود، دیگر نمی تواند به آنجا بازگردد. لازم به ذکر است حتی اگر تعداد روزهایی که اجازه اقامت داشته اید را نگذرانده اید، پس از خروج دیگر نمی توانید به منطقه شینگن برگردید.

برخی افراد به طور اشتباه فکر می کنند ویزای یک بار ورود مربوط به تعداد کشورهایی است که دارنده ویزا مجاز به بازدید از آن است و این اجازه را به آنها می دهد که به یک کشور وارد شوند.

ویزای دو بار ورود شینگن

به طور کلی ویزای دو بار ورود مانند ویزای یک بار ورود است که در بالا درباره آن توضیح داده شد. تنها تفاوت بین این دو ویزا در این است که ویزای دو بار ورود این فرصت را به شما می دهد که پس از ترک کردن خاک شینگن، بتوانید بار دیگر به آن منطقه برگردید.

شما باید مراقب باشید که از تعداد روزهایی که مجاز به اقامت در حوزه شینگن هستید و همچنین مدتی که می توانید این روزها را در اتحادیه اروپا بگذرانید، تجاوز نکنید. دقت داشته باشید که ویزای دو بار ورود را با تعداد کشورهایی که می توانید وارد آنها شوید اشتباه نکنید.

با در اختیار داشتن این نوع ویزا، وقتی دومین بار از منطقه شینگن خارج شوید، دیگر حق بازگشت را نخواهید داشت، حتی اگر تمام روزهای مجاز در آنجا را نگذرانده اید. با این حال، اگر بیش از یک بار ویزای دو بار ورود دریافت کرده اید و زیاد به منطقه شینگن سفر می کنید، همانطور که در زیر توضیح داده می شود، احتمال دریافت ویزای مولتی شینگن شما بالا می باشد.

ویزای مولتی یا چند بار ورود شینگن

ویزای مولتی به دارنده اش این اجازه را می دهد هر تعدادی که نیاز داشته باشد از منطقه شینگن خارج شود و دوباره وارد آن منطقه شود. تنها محدودیتی که در این نوع ویزا وجود دارد این است که دارنده ویزا نباید بیش از 90 روز در یک دوره 180 روزه در منطقه شینگن حضور داشته باشد. بر اساس تعداد دفعات سفر شما به منطقه شینگن، شما می توانید یکی از دسته بندی های ویزای مولتی زیر را انتخاب نمائید:

 • ویزای مولتی 1 ساله
 • ویزای مولتی 3 ساله
 • ویزای مولتی 5 ساله

ویزای مولتی 1 ساله

در صورتی که تعداد سفرهای شما به منطقه شینگن خیلی زیاد باشد، می توانید این ویزا را اخذ کنید. همچنین شما حداقل باید یک ویزای دوبار ورود دریافت کرده باشید. زمانی که برای این ویزا اقدام می کنید، باید اثبات کنید که یک مسافر معمولی هستید و همچنین اثبات کنید چرا در آینده به این ویزا احتیاج خواهید داشت.

ویزای مولتی 1 ساله این حق را به شما می دهد که هر زمان که می خواهید وارد حوزه شینگن شوید، به شرطی که بیش از 90 روز در این منطقه اقامت نداشته باشید.

ویزای مولتی 3 ساله

ویزای مولتی 3 ساله این حق را به دارنده خود می دهد تا به مدت زمان سه سال وارد منطقه شینگن شود. حتی در این حالت نیز دارنده ویزا محدود به ماندن در اتحادیه اروپا بیش از 90 روز طی یک دوره 180 روزه نیست.

هنگامی که برای ویزای مولتی 3 ساله شینگن درخواست می کنید، باید مدارکی ارائه کنید که نشان دهد مسافر مکرر حداقل در یکی از کشورهای شینگن هستید. همچنین شما باید توضیح دهید و اثبات کنید که چرا به ویزای با سه سال اعتبار نیاز دارید.

ویزای مولتی 5 ساله

این نوع ویزا به افرادی اعطا می شود که سفر زیادی به منطقه شینگن بخصوص برای تجارت انجام می دهند. این ویزا به شما اجازه می دهد به مدت پنج سال در 26 کشور اروپا وارد شوید، در صورتی که قانون 90 روز در دوره 180 روزه را نقض نکنید.

شما نیاز به اثبات محکمی دارید که چرا بارها به هر یک از این کشورها سفر می کنید. علاوه بر این، شما باید شواهدی را نشان دهید که چرا ویزای مولتی با اعتبار 5 سال برای شما ضروری می باشد.

ویزاهای با اعتبار محدود

این نوع ویزا به شما اجازه می دهد که فقط به کشور صادر کننده ویزای شینگن سفر کنید. در برخی کشورها برای دریافت ویزای شینگن بخصوص ذکر شده اند. به غیر از این کشورهای شینگن، ویزاهای با اعتبار محدود برای سایر کشورهای شینگن که پیش از این مشخص نشده اند، معتبر نمی باشد. دارنده این نوع ویزا نمی تواند از طریق هر کشور شینگنی که مقصد اصلی و نهایی نیست، ورود یا گذر کند.

این نوع ویزا در موارد بسیار خاص مانند یک دلیل بشر دوستانه یا تحت تعهدات بین المللی به عنوان یک استثنا در سیستم مشترک ویزاهای اتحادیه شینگن صادر می شود. این نوع ویزا ممکن است برای افرادی که دارای مدارک مسافرتی معتبری نیستند و تحت شرایط اضطراری باید به منطقه شینگن سفر کنند، صادر می شود.

ویزای شینگن D یا ویزاهای ملی

ویزای ملی دسته بندی D به افرادی خاص اعطا می شود و به آنها اجازه می دهد تا در یکی از کشورهای شینگن تحصیل، اقامت دائم یا کار کنند. ویزای ملی می تواند ویزای یک بار ورود باشد و به افرادی که نیاز به اقامت برای مدت معین و تنها با هدف صرف شده در کشور شینگن را دارند، اعطا شود. از طرفی دیگر ویزای مولتی یا چند بار ورود ملی برای برخی از افراد اعطا می شود و به دارنده اش اجازه می دهد به دلخواه به کشور شینگن سفر کند و همچنین بدون نیاز به ویزای اضافی در منطقه شینگن سفر کند.

برای به دست آوردن ویزای مولتی ملی، باید معیارهای خاص زیر را رعایت کنید:

 • یک برنامه دانشجویی بین المللی برای مدت زمان بیش از یک سال سبب دریافت ویزا می شود.
 • یک دانشجوی بین المللی که قرار است یک دوره کامل تحصیل را در یکی از کشورهای شینگن آغاز کند. ویزای برای مدت یک سال با امکان تمدید آن صادر می شود.
 • یک کار آموزشی در یک موسسه یا مرکز تحقیقاتی در هر یکی از کشورهای عضو شینگن در موضوع خود شخص و اعضای خانواده نزدیک آن.
 • یک حرفه ای که به دلیل تخصص خود در هر یک از کشورهای شینگن مسافرت می کند. شامل یک ورزشکار، یک هنرمند یا هر حرفه دیگر در نوع خود با هدف به اشتراک گذاشتن تخصص است.
 • موارد اضطراری به عنوان مثال یک وضعیت پزشکی که در یک بازه زمانی مشخص مانع می شود که فرد منطقه شینگن را ترک کند.

هنگام درخواست ویزای توریستی شینگن چه مدارکی لازم است؟

هنگام درخواست ویزای توریستی شینگن باید مدارک زیر را ارسال کنید:

 • فرم درخواست ویزا: کاملا پر شده با اطلاعات صحیح، به صورت چاپ شده و امضا در پایان برگه.
 • دو قطعه عکس گرفته شده در سه ماه گذشته، مطابق معیارهای عکس ویزای شینگن.
 • پاسپورت معتبر و با حداقل اعتبار فراتر از سه ماه اقامت برنامه ریزی شما در شینگن. برای اینکه بتوانند برچسب ویزا را در پاسپورت شما درج کنند، باید حداقل دو صفحه خالی داشته باشید.
 • رزرو مسیر یا برنامه سفر: سندی که شامل تاریخ و شماره پرواز است که ورود و خروج از منطقه شینگن را مشخص می کند. اطلاعاتی درباره نحوه رزرو پرواز برای برنامه ویزای توریستی دریافت کنید.
 • بیمه درمانی مسافرتی: شواهدی وجود داشته باشد که شما بیمه درمانی حداقل 30000 یورویی برای کل مدت اقامت خود را تهیه کرده اید.
 • اثبات اسکان: شواهدی وجود دارد که نشان می دهد در تمام مدت ویزای شینگن خود در همان کشور اقامت خواهید داشت. این مورد می تواند شامل:
  • رزرو هتل یا خوابگاه با نام کامل، آدرس دقیق، تلفن و پست الکترونیکی برای کل زمان در منطقه شینگن.
  • قرارداد اجاره: اگر در کشور مورد اقامت خود مکانی را اجاره کرده باشید.
 • نامه موسسه: اگر شما با یک آژانس مسافرتی سفر خواهید کرد.
 • اثبات تمکن مالی. شواهدی که نشان می دهد شما در طول اقامت در شینگن پول کافی برای حمایت از خود را دارید. این می تواند شامل موارد زیر باشد:
  • صورت حساب بانکی
  • نامه اسپانسر. وقتی شخص دیگری از سفر شما به منطقه شینگن حمایت مالی می کند. همچنین اغلب به عنوان یک سوگندنامه پشتیبانی نامیده می شود.
 • شواهد از وضعیت اشتغال
  • اگر کارمند هستید:
   • قرار داد کار
   • اجازه مرخصی از طرف کارفرما
   • اظهارنامه مالیات بر درآمد
  • اگر خویش فرما هستید:
   • یک کپی از پروانه کسب و کار شما
   • صورت حساب بانکی شرکت در 6 ماه گذشته
   • اظهارنامه مالیاتی شرکت
  • اگر دانش آموز هستید:
   • اثبات نام نویسی شما در موسسه
   • هیچ نامه اعتراضی از طرف دانشگاه نداشته باشید
 • توضیح برنامه سفر شما به اروپا. شامل هدف شما از سفر، مکانهایی که می خواهید در اروپا بازدید کنید، بازه زمانی و کلیه اطلاعات شخصی می باشد.
 • برای افراد زیر سن قانونی:
  • گواهی تولد، اثبات سرپرستی، حکم حضانت در صورت طلاق والدین، گواهی فوت والدین
  • نامه رضایت والدین شامل کپی پاسپورت والدین یا سرپرست قانونی.

از کجا باید درخواست ویزای توریستی شینگن را ارسال کنیم؟

شما باید فرم ویزای توریستی شینگن را در سفارت، کنسولگری یا مرکز ویزای مقصد مورد نظر شما در منطقه شینگن تحویل دهید.

منظور از مقصد مورد نظر:

 • وقتی که قصد بازدید از یک کشور حوزه شینگن را دارید، فرم خود را به سفارت، کنسولگری یا مرکز ویزای آن کشور ارسال کنید.
 • وقتی که قصد بازدید بیش از دو کشور حوزه شینگن را دارید، فرم ویزای توریستی شینگن را در سفارت، کنسولگری یا مرکز ویزای کشوری که:
  • قصد دارید روزهای بیشتری در آن سپری کنید.
  • یا در صورتی که قصد دارید به طور برابر در چند کشور اقامت کنید، فرم را باید به کشور ورودی ارسال کنید.

به نحوه تنظیم مقامت کشور صادر کننده ویزای شینگن در کشور خود توجه کنید. در کشورهای بزرگتر، ارسال ویزا از طریق حوزه های قضایی تنظیم می شود. حتما در سفارت، کنسولگری یا مرکز ویزای کشور مقصد خود که تحت صلاحیت محل زندگی شما قرار دارد، درخواست کنید.

چگونه برای دریافت ویزای توریستی شینگن اقدام کنیم؟

برای تکمیل برنامه ویزای توریستی شینگن خود، مراحل زیر را دنبال نمائید:

 1. اطمینان حاصل کنید که واجد شرایط ویزای توریستی شینگن هستید. با توجه به اینکه انواع مختلف ویزای شینگن وجود دارد، شما باید اطمینان حاصل کنید که واجد شرایط ویزای مورد نظر خود هستید.
 2. بیابید که در کجا باید درخواست دهید.
 3. بهترین زمان برای ارائه درخواست ویزای توریستی خود را مشخص کنید.
 4. مدارک لازم برای ویزای توریستی شینگن را جمع آوری کنید.
 5. در سفارت کشور مورد نظر خود وقت ملاقات رزرو کنید. ممکن است مجبور شوید این قرار ملاقات را بصورت آنلاین یا حضوری در سفارت، کنسولگری یا مرکز ویزا انجام دهید.
 6. در مصاحبه ویزا شرکت کنید.
 7. هزینه ویزای توریستی را پرداخت کنید.
 8. منتظر پاسخ درخواست ویزای توریستی خود باشید.

چه موقع برای ویزای توریستی شینگن اقدام کنیم؟

حداقل 15 روز قبل از سفر برنامه ریزی شده خود به منطقه شینگن، درخواست ویزای توریستی خود را ارسال کنید. این دیرترین زمانی است که شما می توانید فرم خود را ارسال کنید. از طرف دیگر، زودترین زمانی که می توانید فرم ویزای توریستی خود را ارسال کنید، سه ماه قبل از سفرتان می باشد.

مدت زمان دریافت ویزا چقدر است؟

بهتر است حداقل 2 هفته قبل از سفر برنامه ریزی شده برای ویزای توریستی شینگن اقدام کنید. کنسولگری سفارتخانه به طور معمول در 10 روز کاری (یا کمتر از آنچه معمولا اتفاق می افتد) پاسخ خواهد داد. این زمان برای بررسی کلیه اسناد، مدارک و درخواست مسافران می باشد. بسته به شرایط، اگر یک اتفاق غیر عادی در مورد فرد متقاضی وجود داشته باشد یا هرگونه وضعیت غیر عادی سیاسی در جریان باشد، ممکن است زمان پردازش درخواست تا دو ماه طول بکشد.

مدت اعتبار ویزا چقدر است؟

ویزای توریستی معمولا برای اقامت بیش از 90 روز اعتبار ندارد. اگر شما به چند کشور حوزه شینگن قصد سفر دارید، توصیه می شود که ویزای "چند بار ورود شینگن" را در فرم درخواست پر کنید. به این ترتیب شما در زمان مجاز ویزای صادر شده می توانید وارد کشور مورد نظر شوید و هر چند بار که بخواهید آن کشور را ترک کنید.

آیا می توانم ویزای توریستی شینگن را تمدید کنم؟

ویزای توریستی شینگن فقط می تواند در موارد خاص تمدید شود؛ مانند:

 • ورود دیر به منطقه شینگن
 • دلایل انسان دوستانه
 • رخ دادن یک اتفاق ناگهانی در کشور شما (شامل درگیری، جنگ، اعتراضات شدید در سراسر کشور و ...)
 • دلایل مهم شخصی

با این حال، به یاد داشته باشید که شانس تمدید ویزای شینگن شما بسیار پایین است. به منظور تمدید ویزای توریستی شینگن به هر دلیلی که در بالا ذکر شد، درخواست شما نیاز به اثبات شدید خواهد داشت.

رفع ریجکتی ویزای شینگن

زمانی که درخواست ویزای شینگن شما توسط افسر کنسولی رد می شود، برخی از افراد نمی توانند دلیل ریجکت شدن خود را درک کنند. در صورتی که افسر کنسولی نتواند تمام اطلاعات لازم جهت تائید متقاضی را دریافت کند، درخواست ویزا رد خواهد شد. دلایل دیگر نیز می تواند سبب ریجکت شدن شما شود مانند این که ممکن است کنسولگری یا سفارت کشور مورد نظر اطلاعات شما را غیر قابل قبول لحاظ کند. دلایل عمده ریجکتی ویزای شینگن به صورت زیر می باشد:

 • جنایات گذشته و حال حاضر
 • اطلاعات سفر اشتباه
 • توضیحات ناکافی جهت هدف سفر و برنامه اقامت در منطقه شینگن
 • پاسپورت صدمه دیده
 • عدم اعتبار پاسپورت
 • نداشتن یا عدم اثبات برنامه سفر
 • نامه ارجاع شده نامعتبر
 • نداشتن تمکن مالی کافی
 • گواهی تولد یا ازدواج غیر قابل قبول
 • بیمه سفر نامعتبر
 • عدم ارائه اثبات اسکان

شما می توانید جهت دریافت ویزای توریستی شینگن از طریق موسسه حامی مهاجر اقدام نمائید. تیم تخصصی ما با داشتن کارشناسان مجرب وضعیت شما را بررسی خواهند کرد و همواره تلاش دارند تا بهترین گزینه ممکن را در اختیار شما مشتریان گرامی قرار دهند.

نظرات شما

در صورتی که نظری دارید این بخش را تکمیل کنید. اگر سوالی دارید در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید.

 1. پیمان شریفی
  ۱۴ مهر، ۱۳۹۸
  سلام با توجه به تغییر نرخ ارز ، حداقل موجودی ریالی در حساب بانکی چقدر می باشد ؟
  در صورتی که افراد با خانواده اقدام به دریافت ویزا کنند ایا این مبلغ بیشتر می شود؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ پیمان شریفی گفته است :
  سلام با توجه به کشور مقصد مبلغ تمکن مالی متفاوت است بله به نسبتی که تعداد افراد خانواده بیشتر شود مبلغ افزایش می یابد.
 1. فرشاد روستاقی
  ۱۴ مهر، ۱۳۹۸
  سلام من برای اولین بار میخام شینگن بگیرم با مادرم ۱۰۰ میلیون دارم باسند زمین . سوالم اینه سند باید به نام هردومون باشه یافقط من تمکن مالی چی میشه یا تمکن من بگیرم بعد پول به حساب مادرم ونتقال بدم .
 2. حامی مهاجر در پاسخ فرشاد روستاقی گفته است :
  سلام خدمت شما بهتر است که شما به عنوان سرپرست مالی مادرتان معرفی شوید
 1. ابوالحسن ابویسانی
  ۱۶ مهر، ۱۳۹۸
  میخوام بدونم که من و خانمم وسه تا بچه هام اگه قبول بشیم حداقل چقدر پول میخواد؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ ابوالحسن ابویسانی گفته است :
  با سلام؛ برای کسب اطلاعات با موسسه تماس بگیرید
 1. aylin
  ۲۸ مهر، ۱۳۹۸
  وقتی که ویزای شینگن صادر شد تا کی می تونیم تو منطقه شینگن بمونیم؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ aylin گفته است :
  با سلام؛ با توجه به نوع ویزای صادر شده توسط سفارت یا کنسولگری خاص هر کشور محدودیت های مختلفی وجود دارد. با این حال، متداول ترین نوع ویزا که برای مسافران صادر می شود، می تواند حداکثر 90 روز در هر دوره شش ماهه صادر شود.
 1. مهدی
  ۲۸ مهر، ۱۳۹۸
  کی می تونم واسه گرفتن ویزای شینگن مجاز باشم؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ مهدی گفته است :
  هر شخص تا زمانی که بتواند تمام مدارک مورد نیاز را تهیه کند، مجاز است ویزای شینگن درخواست کند. همچنین می تواند از منابع مالی لازم برای حفظ خود در طول اقامت برخوردار باشد
 1. بهروز علیان
  ۲۸ مهر، ۱۳۹۸
  سلام می خواستم بدونم فرق بین ویزای ترانزیت فرودگاه با ویزای ترانزیت در چیست؟ ممنون میشم پاسخ بدید
 2. حامی مهاجر در پاسخ بهروز علیان گفته است :
  ویزای ترانزیت فرودگاه به صاحب آن اجازه می دهد که از طریق منطقه بین المللی شینگن بدون ورود به منطقه کشور سفر کند، اما ویزای ترانزیت به دارنده اش اجازه می دهد که در منطقه شینگن کمتر از 5 روز اقامت داشته باشد یا با ماشین یا هواپیما از خاک این کشور سفر کند
 1. مبینا
  ۲۸ مهر، ۱۳۹۸
  فرق بین ویزای یک بار ورود و چند بار ورود شینگن چیست؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ مبینا گفته است :
  با سلام؛ ویزای یک بار ورود به دارنده خود اجازه می دهد که در یک دوره زمانی خاص فقط یک بار وارد منطقه شینگن شود. هنگامی که از منطقه شینگن خارج شوید و حتی اگر مدت ویزای شما باقی مانده باشد، دیگر نمی توانید وارد کشور مورد نظر شوید. در صورتی که ویزای چند بار ورود به دارنده خود اجازه می دهد که به خواست خود هر چند بار که بخواهد از کشور مورد نظر خارج یا وارد آن شود
 1. محمود محمدی
  ۲۸ مهر، ۱۳۹۸
  سلام چجوری می تونم برای گرفتن ویزای شینگن اقدام کنم؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ محمود محمدی گفته است :
  با سلام؛ برای دریافت ویزای شینگن می توانید از طریق موسسه حامی مهاجر اقدام نمائید. همچنین می توانید پنل کاربری ایجاد کرده و اطلاعات خود را در فرم ارزیابی وارد کنید تا کارشناسان ما آن را بررسی کنند و با شما تماس بگیرند
 1. Mohsen
  ۲۸ مهر، ۱۳۹۸
  سلام می خواستم بدونم که موقع مصاحبه چه سوال هایی می پرسن؟ می خوام که استرسم کمتر بشه.
 2. حامی مهاجر در پاسخ Mohsen گفته است :
  در طول مصاحبه از شما سوالات شخصی در مورد محل زندگی، هدف سفر و سایر جزئیات سفر سوال خواهد شد. اطمینان حاصل کنید که پاسخ های شما صحیح و درست است
 1. مریم
  ۲۸ مهر، ۱۳۹۸
  سلام من میخوام ویزای شینگن ایتالیا بگیرم ولی نمیدونم قبل ویزا باید بلیط بگیرم یا نه؟ ممنون میشم راهنمایی کند
 2. حامی مهاجر در پاسخ مریم گفته است :
  با سلام؛ بعد از دریافت ویزا باید بلیط هواپیما تهیه کنید.
 1. میلاد محمودی
  ۲۸ مهر، ۱۳۹۸
  سلام واسه گرفتن ویزای شینگن چقدر پول نیاز هست؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ میلاد محمودی گفته است :
  با سلام؛ به اندازه کافی برای تامین هزینه های مورد نیاز سفر مانند هزینه اسکان و هزینه های روزمره برای تعداد روزهایی که قصد ماندن دارید
 1. احمد میرزائی
  ۲۸ مهر، ۱۳۹۸
  سلام واسه گرفتن ویزای شینگن لازمه که ویزاهایی که قبلا گرفتیم رو اعلام کنیم؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ احمد میرزائی گفته است :
  با سلام؛ بله اگر ویزای شینگنی دریافت کرده اید می تواند به پرونده شما کمک بسیاری کند
 1. علی رحیمی
  ۲۸ مهر، ۱۳۹۸
  سلام بعد از درخواست ویزای شینگن چه مدت طول میکشه تا پاسخ دهند؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ علی رحیمی گفته است :
  با سلام؛ اگرچه برای پردازش ویزا بیش از 24 تا 48 ساعت زمان نیاز نیست، مواقعی وجود دارد که این روند بسیار طولانی تر می شود و ممکن است 14 تا 21 روز نیز طول بکشد
 1. رادین
  ۲۸ مهر، ۱۳۹۸
  سلام من هنوز به سن قانونی نرسیدم می خواستم بدونم می تونم واسه ویزای شینگن اقدام کنم؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ رادین گفته است :
  با سلام؛ بله، اما والدین یا سرپرستان قانونی هر دو باید فرم درخواست شما را امضاء کنند
 1. حمید
  ۲۸ مهر، ۱۳۹۸
  سلام می خوام برای ویزای شینگن اقدام کنم هزینه اش چقدر میشه؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ حمید گفته است :
  با سلام؛ در زمان های مختلف هزینه های می تواند متغیر باشد. می توانید جهت اطلاعات تکمیلی با موسسه تماس بگیرید
 1. Davood
  ۲۸ مهر، ۱۳۹۸
  سلام من ترکیه زندگی می کنم. می خوام از اینجا واسه شینگن آلمان یا کشوری دیگه اقدام کنم. می تونید بهم کمک کنید؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ Davood گفته است :
  با سلام؛ شما می توانید از طریق دفتر حامی مهاجر در ترکیه اقدام کنید. همچنین برای اطلاعات تکمیلی می توانید با دفتر تهران تماس بگیرید.
 1. سجاد شهسواری
  ۲۸ مهر، ۱۳۹۸
  سلام من جواز کسب ندارم ولی درآمد تقریبا بالای 5 میلیون دارم، اما پول زیادی تو حسابم ندارم و متاهل هستم. می خواستم بدونم که شرایط ویزای شینگن رو دارم؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ سجاد شهسواری گفته است :
  با سلام؛ شرایط شما باید دقیق تر بررسی شود. با موسسه تماس بگیرید و با مشاور صحبت کنید
 1. Mehdi
  ۱۱ آبان، ۱۳۹۸
  سلام اگه زمان سفر به اروپا مشغول ورزش حرفه ای باشیم و صدمه ببینیم، بیمه هزینه های مارو پرداخت می کنه یا نه؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ Mehdi گفته است :
  با سلام؛ خیر. این مورد یکی از محدودیت ها است. با این حال، شما می توانید با خرید بیمه اضافی کمی از هزینه های خود را پوشش دهید.
 1. aslan
  ۱۱ آبان، ۱۳۹۸
  سلام می خواستم بدونم هزینه ویزای شینگن برای افراد بزرگسالان و کودکان یکسان است؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ aslan گفته است :
  با سلام؛ خیر یکسان نیست. کودکان بین 6 تا 12 سال فقط 35 یورو پرداخت می کنند، در حالی که کودکان زیر 6 سال ملزم به پرداخت هزینه ای نیستند. افراد بزرگسال باید برای دریافت ویزای شینگن 60 یورو پرداخت کنند
 1. زیبا
  ۱۱ آبان، ۱۳۹۸
  سلام اگه درخواست ویزای من قبول نشه می تونم پولمو پس بگیرم؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ زیبا گفته است :
  با سلام؛ هزینه ای که برای درخواست ویزای شینگن پرداخت می کنید غیر قابل بازگشت است.
ثبت دیدگاه