اقامت اسلواکی

امتیاز 4.04/5
view مشاهده : 5537 مرتبه
ardate 22 فروردين، 1398
اقامت اسلواکی

اقامت اسلواکی

مجوز اقامت اسلواکی به طور قانونی به یک فرد غیر اروپایی برای ثبت شرکت در اسلواکی ، زندگی، کار، تحصیل، مسافرت، ورود و خروج مجدد صادر می شود. اقامت اسلواکی با اجازه اقامت دائم اسلواکی کاملا متفاوت است. دریافت اقامت اسلواکی حدود 4 ماه و اجازه اقامت دائم 5 سال طول خواهد کشید. اجازه اقامت دائم اسلواکی به شما حق قانونی برای زندگی، کار، تحصیل، انجام کسب و کار و خرید ملک در هر کشور اتحادیه اروپا می دهد. اجازه اقامت دائم منجر به کسب تابعیت و گذرنامه می شود.

مجوز اقامت اسلواکی

شما باید یک ملیت غیر اتحادیه اروپا باشید و گذرنامه غیر اتحادیه اروپا داشته باشید. شما باید قادر به ایجاد یک شرکت خصوصی یا شرکت محدود در اسلواکی باشید. برای کسب مجوز اقامت اسلواکی نیازی به حداقل سرمایه گذاری وجود ندارد، اما شما باید طرح کسب و کاری داشته باشید که در آن جزئیات چقدر سرمایه برای شروع طرح ذکر می شود.

انواع اقامت اسلواکی

3 نوع اقامت اسلواکی وجود دارد:
اقامت برای 5 سال
اقامت برای یک دوره نامحدود
اقامت طولانی مدت
متقاضی اقامت اسلواکی که برای مدت 5 سال اقامت دریافت کرده، پس از 4 سال زندگی در اسلواکی می تواند درخواست اقامت دائم اسلواکی را داشته باشد. فرد متقاضی می تواند این درخواست را در اداره دیپلماتیک اسلواکی یا در اداره پلیس ارائه کند. هنگام درخواست اقامت اسلواکی برای مدت زمان نامحدود یا اقامت طولانی مدت، متقاضی باید داشتن بیمه درمانی خود را ثابت کند.

اقامت اسلواکی از طریق تحصیل

اگر یک فرد خارجی برای تحصیل در اسلواکی بیش از 90 روز در این کشور اقامت داشته باشد، باید یک مجوز اقامت دریافت کند. اما اگر مدت کمتر از 90 روز باشد، مجوز اقامت اسلواکی لازم نیست. آموزش عالی اسلواکی شامل مدارس دولتی، و خصوصی در کالج ها می شود. موسسات عالی دولتی مدارس نظامی، پلیس و پزشکی هستند. وزارتخانه های مربوطه در دولت این برنامه ها را تامین می کنند. دانشگاه های اسلواکی تحصیلات تکمیلی دانشگاهی در سه دوره تحصیلی ارائه می دهند. دریافت مدرک کارشناسی 3 سال تحصیلی، مدرک کارشناسی ارشد 2 سال تحصیلی و مدرک دکترا سه تا چهار سال تحصیلی طول خواهد کشید. دوره های زبان اسلواکی نیز توسط دانشگاه های مربوطه برگزار می شود.

اقامت اسلواکی از طریق کار

شهروندان اتحادیه اروپا بدون نیاز به اجازه کار می توانند در اسلواکی کار کنند. اما شهروندان غیر اروپایی باید برای مجوز اقامت درخواست کنند. حداکثر 2 سال برای کار فصلی اعطا می شود و ممکن است برای همیشه به مدت 2 سال تمدید شود. اگر شما علاقه مند به کار در اسلواکی هستید، می توانید به سفارت اسلواکی در کشور خود مراجعه کنید. کارفرما باید کارمند را 7 روز قبل از شروع به کار در اداره کار، امور اجتماعی و بیمه ثبت نام کند و پس از اتمام کار کارمند باید برگه را امضاء کند.

اقامت اسلواکی از طریق پناهندگی

به گفته کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل، 800 پناهنده در سال 2014 در اسلواکی اقامت داشته اند. در سال 2014 اسلواکی 230 درخواست پناهندگی دریافت کرد که نسبت به سال های گذشته کاهش یافته است. (290 درخواست در سال 2013 و 550 درخواست در سال 2012). اسلواکی کمترین میزان درخواست پناهندگی را نسبت به دیگر کشورهای اروپایی دارد. کشورهای اصلی درخواست پناهندگی اسلواکی عبارتند از افغانستان، سوریه، اوکراین و ویتنام.

تمدید اقامت اسلواکی

در ابتدا به مدت 1 سال می توانید اقامت خود را تمدید کنید و می توانید برای دو بار به مدت 2 سال اقامت اسلواکی را تمدید نمائید. این در حالی است که شما می توانید چهار هفته قبل از پایان مدت اقامت ، مجددا تمدید کنید. پس از ارزیابی مدارک، اجازه اقامت اسلواکی توسط اداره مهاجرت تعیین می شود.

شرایط اقامت اسلواکی

جریان ورود مهاجران به اسلواکی به طور مداوم از سال 2004 زمانی که این کشور وارد اتحادیه اروپا شده، رو به افزایش است و در سال 2008 هنگامی که تعداد مهاجرین ورودی برای اقامت اسلواکی به 8765 نفر رسید، به بالاترین سطح خود رسید. در سال 2009 تعداد مهاجران به طور متوسط به دلیل تاثیرات بحران اقتصادی به میزان 2.5 هزار در سال کاهش یافت. اقامت اسلواکی در سال های اخیر نسبتا پایدار بوده است و در سال 2011 بیش از 85 درصد از کل مهاجران اسلواکی به کشورهای دیگر اتحادیه اروپا مهاجرت کردند. اکثر مهاجران از کشورهای همسایه اسلواکی به ویژه از جمهوری چک و مجارستان می آیند. همچنین تعداد مهاجران از رومانی و بلغارستان پس از پیوستن این دو کشور به اتحادیه اروپا به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

مزایای اقامت اسلواکی

 • امکان سفر آسان به 28 کشور اروپایی
 • دارندگان اقامت اسلواکی می توانند شانس بالایی برای دریافت اقامت آمریکا و اقامت کانادا داشته باشند.
 • امکان تهیه بیمه درمانی با پوشش های مختلف 
 • با داشتن اقامت اسلواکی امکان تحصیل متقاضی و فرزندان در هر مقطع تحصیلی در سرتاسر اروپا امکان پذیر است.

مدارک لازم اقامت اسلواکی

 • فرم درخواست شده پر شده
 • پاسپورت معتبر (حداقل 2 صفحه داشته باشد)
 • یک قطعه عکس رنگی (3 در 3.5)
 • یک قطعه عکس رنگی کامل (10 در 14)
 • ارائه CV (رزومه کاری و تحصیلی)
 • ارائه گواهی هدف اقامت
 • گواهی عدم سابقه کیفری
 • گواهی تمکن مالی
 • سند مسکن
 • در صورتی که نظری دارید این بخش را تکمیل کنید. اگر سوالی دارید در بخش پرسش و پاسخ مطرح نمایید در بخش نظرات پاسخی دریافت نخواهید کرد.

 • جهت ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید