رزرو وقت مشاوره برندگان لاتاری

اقامت سوئیس

خانهمهاجرت و اقامتاقامت سوئیس
 • تاریخ بروز رسانی:
کشور سوئیس یکی از مهاجر پذیرترین کشورهای دنیا می باشد. هرچند اخیرا به دلیل مسائل امنیتی محدودیت هایی برای ورود به این کشور وضع شده است، تبعه های خارجی که در این کشور اقامت دائم دارند و کسانی که اجازه موقت کار در این کشور را دارند، حدود 22 درصد جمعیت این کشور را تشکیل می دهند. اقامت سوئیس را از چند روش مختلف می تواند اخذ نمود که عبارتند از، اقامت سوئیس از طریق سرمایه گذاری ، اقامت سوئیس از طریق ثبت شرکت ، اقامت سوئیس از طریق کار ، اقامت سوئیس از طریق تحصیل ، اقامت سوئیس از طریق ازدواج و اقامت سوئیس از طریق پناهندگی .

اقامت سوئیس از طریق سرمایه گذاری

اقامت سوئیس از طریق سرمایه گذاری

برای اخذ اقامت سوئیس از طریق سرمایه گذاری می توانید از دو روش اقدام نمائید. برای سرمایه گذاران و تجار معمولا روش ثبت شرکت پیشنهاد می شود، در حالی که روش پرداخت مالیات عموما برای ثروتمندان و بازنشستگان توصیه می شود. می توان از طریق پرداخت سالیانه مالیات به دولت، اقامت سوئیس را اخذ نمود.

مزایای اقامت سوئیس از طریق سرمایه گذاری

با سرمایه گذاری در سوئیس امکان سفر به کشورهای حوزه شینگن را خواهید داشت.
 • این نوع اقامت تقریبا محدودیت سنی ندارد.
 • امکان اخذ اقامت دائم
 • امکان خرید یا سرمایه گذاری در املاک

اقامت سوئیس از طریق ثبت شرکت

اقامت سوئیس از طریق ثبت شرکت

برای ثبت شرکت در سوئیس باید ابتدا یک شرکت حقیقی یا حقوقی در این کشور ثبت نمایید و پس از ثبت شرکت شما قانونا اجازه تجارت در این کشور را دارید. البته فعالیت در بعضی از رشته ها مانند پول و ارز نیازمند مجوز رسمی از ارگانهای مربوطه در این کشور است که در هنگام ثبت شرکت به شما اطلاع داده می شود. هر نامی که تا کنون در دولت سوئیس به ثبت نرسیده باشد مورد قبول است، اما به شرطی که نام شرکت منعکس کننده فعالیت آینده شرکت باشد. حداقل یکی از مدیران باید در سوئیس اقامت داشته باشد تا مدارک شرکتی به امضای وی برسد. سرمایه اولیه ثبت شرکت در سوئیس 20000 فرانک است که در ابتدا لازم است تمام آن پرداخت گردد.

مزایای اقامت سوئیس از طریق ثبت شرکت

 • مالکیت کامل شرکت (بدون نیاز به شریک محلی)
 • امکان درخواست اقامت دائم بعد از 3 سال
 • امکان افتتاح حساب شخصی و شرکتی
 • امکان اخذ آسان ویزا برای تمامی نقاط دنیا

اخذ ویزای سوئیس

اخذ ویزای سوئیس

سوئیس به دلیل برخورداری از ویژگی هایی مانند طبیعت بکر و زیبا، قدمتی تاریخی، جاذبه گردشگری و اماکن دیدنی، جامعه ای آرام و اقتصادی توسعه یافته به یکی از بهترین کشورهای جهان برای زندگی تبدیل گردیده است. همچنین این موارد باعث شده اند تا سالانه تعداد زیادی توریست برای اخذ ویزای سوئیس و بازدید از این زیبایی ها اقدام نمایند.

مدارک لازم ویزای توریستی سوئیس

 • تکمیل فرم درخواست
 • گذرنامه دارای اعتبار (حداقل اعتبار 3 ماه)
 • کارت ملی و شناسنامه
 • 2 قطعه عکس جدید
 • در صورتی که فرد قبلا ویزای شینگن و یا ویزای کشور معتبر دیگری را دریافت کرده است، کپی از مهر ورود و خروج.
 • نامه تمکن مالی و گردش ماه آخر سپرده بانکی.

اقامت سوئیس از طریق کار

اقامت سوئیس از طریق کار

افراد برای اخذ ویزای کار سوئیس باید پیشنهاد کاری از سوئیس داشته باشند و از سال 2017 اقامت کاری در سوئیس برای کارگران خارجی بسیار سخت تر شده است. مجوز کار در سوئیس به 3 دسته مجوز A-B-C تقسیم می گردند. بعد از یافتن شغل مورد نظر خود در سوئیس، کارفرمای شما موظف است که از طرف شما به اداره فدرال مهاجرت و اداره خدمات استخدام محلی درخواست ارسال کند. لازم به ذکر است شهروندان اتحادیه اروپا معمولا برای کار در سوئیس در اولویت هستند، ولی اگر شما از یک کارفرمای سوئیسی پیشنهاد کار داشته باشید، می توانید یکی از بهترین راه های مهاجرت به سوئیس را تجربه نمایید. البته اخذ مجوز کار برای اتباع غیر اتحادیه اروپا بسیار دشوار است و الویت با افراد متخصص و بسیار ماهر یا با کسانی که به یکی از زبان های رسمی سوئیس مسلط باشند.

مدارک لازم اقامت سوئیس از طریق کار

 • کپی گذرنامه
 • رزومه کاری شخص
 • کپی از مقالات علمی
 • کپی از دعوتنامه کاری

اقامت سوئیس از طریق تحصیل

اقامت سوئیس از طریق تحصیل

سوئیس خانه یکی از معتبرترین سیستم های آموزش عالی اروپا است و هر ساله متقاضیان زیادی برای تحصیل در سوئیس به این کشور سفر می کنند. 9 دانشگاه در سوئیس در رتبه بندی دانشگاه جهانی QS در سال 2018 برجسته شده اند که همه آنها در رتبه زیر 550 قرار دارند. سیستم مدرک سوئیس به طور کامل با استاندارد اروپا مطابقت دارد. مقطع کارشناسی اولین قدم در آموزش علمی است و به دانشجویان اجازه می دهد، روش های عملی و روش شناختی خود را برای آموزش به دست آورند. یک سال تحصیلی در سوئیس معادل با 1500 تا 1800 ساعت تحصیلی است و این ساعت ها شامل ساعت های سخنرانی ها، سمینارها، کارهای عملی و ... می باشد.

مدارک لازم اقامت سوئیس از طریق تحصیل

 • پاسپورت معتبر
 • پرداخت هزینه دانشگاه
 • ارائه رزومه با لیست کاملی از مدارس و دانشگاه هایی که در آن مشغول به تحصیل بوده اید. 
 • ارائه مدارک زبان
 • ارائه گواهی تمکن مالی
 • 3 قطعه عکس تمام رخ

هزینه تحصیل در سوئیس

هزینه تحصیل در سوئیس در اکثر دانشگاه های عمومی برای دانشجویان بین المللی سالانه بین 737 تا 1133 دلار است. برخی از دانشگاه ها هزینه بیشتری دریافت می کنند، به عنوان مثال دانشگاه سوئیس ایتالیا سالانه حدود 2948 دلار در سال دریافت می کند. برخی از خوابگاه های دانشجویی برای دانشجویان در دسترس است، اما دانشجویان می توانند برای اقامت، آپارتمان نیز اجاره کنند. در زیر به برخی از هزینه های تحصیل در سوئیس اشاره شده است:
 • تحصیل در هر ترم: 110-134 $
 • اجاره خانه: 397- 780 $
 • خورد و خوراک: 447-497 $
 • کتاب و لوازم تحصیل: 100 $
 • بیمه درمانی: 248-397 $

اقامت سوئیس از طریق ازدواج

اقامت سوئیس از طریق ازدواج

ازدواج در سوئیس از طریق دفتر ثبت مدنی به رسمیت شناخته می شود و دو طرف ازدواج باید حداقل 18 سال سن داشته باشند. اگر یکی از طرفین ازدواج شهروند سوئیس نیست، در هنگام ازدواج باید به صورت قانونی در سوئیس اقامت داشته باشد. برای ازدواج در سوئیس، افراد خارجی در این کشور با محدودیت های قانونی زیادی مواجه نیستند و هر دو ساکن و غیر ساکنین سوئیس می توانند در این کشور ازدواج کنند. در سوئیس بخش بزرگی از همه ازدواج ها یکی از طرفین ازدواج فرد خارجی است و تنها 6.5 درصد از همه ازدواج ها، طرفین ازدواج از کشور خارجی بوده اند. زوج هایی که قصد ازدواج در سوئیس را دارند و شهروند سوئیس محسوب نمی شوند، باید ثابت کنند که به صورت قانونی وارد کشور سوئیس شده اند تا بتوانند اجازه ازدواج در سوئیس را دریافت کنند. ده روز پس از دریافت اجازه ازدواج در سوئیس، می توانید مراسم ازدواج خود را برگزار کنید.

قوانین اقامت سوئیس از طریق ازدواج

هر مراسم ازدواج در سوئیس باید شامل یک مراسم مدنی باشد که در دفتر مربوطه ثبت خواهد شد تا ازدواج قانونی و معتبر باشد. این بدان معنی است که مراسم مذهبی برای همه مذاهب در کشور سوئیس قانونی است، در نتیجه هیچ گونه الزامی در این مورد وجود ندارد. شما همچنین ممکن است در یک کلیسا ازدواج کنید، اما باید قبل از آن مراسم مدنی را برگزار کرده باشید.

اقامت سوئیس از طریق پناهندگی

اقامت سوئیس از طریق پناهندگی

اگر شما به علت نژاد، مذهب، ملیت یا عدم آزادی در کشور خود مورد آزار و اذیت قرار گرفته اید، می توانید برای پناهندگی سوئیس درخواست کنید. از دلایل دیگر برای درخواست پناهندگی سوئیس، ممکن است دیدگاه های سیاسی شما یا وابستگی به یک گروه اجتماعی خاص باشد. افرادی که کشور خود را ترک کرده اند و قصد دارند برای پناهندگی سوئیس اقدام کنند، در معرض خطر جدی قرار ندارند و بنابراین برای پناهندگی مناسب نیستند. درخواست های پناهندگی سوئیس توسط اشخاصی که از سوی مرزهای کنترل شده وارد سوئیس شده اند یا اتباع خارجی که رسما در سوئیس اقامت دارند، ثبت خواهد شد. اکثر پناهجویان از کنترل مرزی فرار می کنند و به طور غیر قانونی وارد سوئیس می شوند.

شرایط اقامت سوئیس از طریق پناهندگی

درخواست پناهندگی سوئیس را می توانید به صورت شفاهی یا به صورت کتبی به کنترل مرزی در یک فرودگاه سوئیس یا به مرکز پناهندگی فدرال ارائه کرد. درخواست پناهندگی فقط در مرز سوئیس یا در خاک سوئیس ارائه می شود. اگرچه درخواست های پناهندگی سوئیس به مقررات رسمی محدود نمی شوند، متقاضیان باید هر زمان که ممکن باشد، مدارکی که نشان دهنده آزار و اذیت می شود را ارائه کنند. هر کس که از آزار و شکنجه رنج می برد، می تواند درخواست پناهندگی سوئیس را داشته باشد، اما متقاضیان باید وضعیت پناهندگی خود را ثابت کنند. پناهجویان برای بررسی تمام مدت پرونده پناهندگی، می توانند اعضای خانواده خود را همراه خود نداشته باشند.

تابعیت سوئیس

تابعیت سوئیس

سوئیس از بالا ترین کیفیت زندگی در بین کشورهای اروپایی برخوردار است و همین موضوع باعث شده هر ساله افراد زیادی به دنبال راه ها و شرایط مهاجرت به سوئیس باشند. اخذ تابعیت سوئیس از طریق ازدواج در سوئیس و یا تقاضا به دست می آید. زمانی یک فرد به عنوان تبعه سوئیس محسوب می شود که شهروندی وی در شهرداری به ثبت رسیده باشد و خانواده شخص نیز تابعیتشان ثبت شده باشد. برای اخذ تابعیت سوئیس ، فرد متقاضی باید 10 سال در کشور سوئیس اقامت داشته باشد. براساس قانون تابعیت از سال 1992 هیچ محدودیتی برای داشتن تابعیت مضاعف در سوئیس وجود ندارد. این به این معنی است که اتباعی که تابعیت سوئیس را اخذ کرده اند، نیازی به از دست دادن تابعیت قبلی خود ندارند.

شرایط اخذ تابعیت سوئیس

 • تمامی مالیات ها را به موقع پرداخت نمایید.
 • آماده ارائه خدمات به بخش ارتش باشید.
 • مطیع قانون سوئیس باشید و قانون شکنی نکنید.
 • برای امنیت داخلی و خارجی سوئیس خطرناک نباشید.
 • توانایی صحبت به زبان فرانسوی، آلمانی و ایتالیایی را داشته باشید.
 
اشتراک مطلب
نظرات شما
ثبت دیدگاه

رضایت مشتریان حامی مهاجر