وقت راندو ترکیه

امتیاز 4.77/5
ardate 20 مرداد، 1398
وقت راندو ترکیه
زمان باقی مانده تا پایان ثبت نام لاتاری 2021
ثانیه
دقیقه
ساعت
روز

درباره ترکیه

دوست دارید به ترکیه سفر کنید؟ یا حتی ممکن است دوست داشته باشید در کشور ترکیه اقامت داشته باشید؟ ازان جایی که هزینه های زندگی در ترکیه پایین تر از ایران است و همچنین فرهنگ و آب و هوای نزدیک به ایران دارد، بسیاری از ایرانیان در سال های اخیر ترکیه را مقصد مهاجرتی خود قرار داده اند.  برای سفر یا مهاجرت به ترکیه شما نیاز به گرفتن وقت راندو ترکیه ( وقت پذیرش) را دارید.

اقامت دائمی در ترکیه

ترکیه به کسانی که اقامت توریستی خود در ترکیه را برای چند دوره تمدید می کنند اقامت دائم ترکیه را صادر می کند. البته این اقامت توریستی به این معناست که حق کار در ترکیه وجود ندارد. اما سایر خدمات قابل استفاده می باشند. بنابراین برای دریافت اقامت دائم ترکیه نیاز به اقامت توریستی دارید. پس از ورود قانونی به خاک ترکیه و اقامت در یکی از شهرهای آن می توان برای تعیین وقت راندو ترکیه (مصاحبه)  اقدام کرد. باید به اداره مهجارت (Göç İdares) همان شهر محل اقامت خود مراجعه کنید. اما در ابتدا لازم است که به صورت اینترنتی به سایت اداره مهاجرت ترکیه مراجعه شود و نوع و تعداد روز اقامت در ترکیه درخواست شود. در این سایت اطلاعات هویتی و همچنین بیمه ای فرد وارد می شود. در آخر فایلی برای فرد ارسال می شود که باید در روز مصاحبه همراه داشته باشد.

برای وقت راندو ترکیه چقدر زمان لازم است؟

معمولا اداره مهاجرت ترکیه در فاصله بین 2 هفته تا 2 ماه به انتظار تعیین وقت پاسخ می دهد. هرچند ممکن است به دلایل مختلف این تعیین وقت بیشتر هم طول بکشد. برای تعیین وقت راندو ترکیه میتوانید با کارشناسان و متخصصان موسسه حامی مهاجر در ارتباط باشید.

برای اطمینان از گرفتن اقامت در وقت راندو ترکیه چه چیزهایی لازم است؟

برای گرفتن اقامت ترکیه حتما باید در شهری که اقامت دارید خانه داشته باشید. فرقی نمی کند که این خانه اجاره ای باشد یا اینکه شما مالک آن باشید. اما نکته مهم این است که خانه داشتن شما به صورت رسمی ثبت شده باشد یعنی باید در nuter (دفترخانه) به امضای طرفین رسیده باشد. به دلیل افزایش سندهای قلابی ممکن است اداره ی مهاجرت یک فیش برق و گاز از شما دریافت کند. پس بهتر است قبل از روز راندو کنتورهای مربوطه را به نام خود ثبت کرده باشید.

ممکن است در اداره ی مهاجرت از شما خواسته شود که حساب بانکی ای بامبلغ 3 هزار دلار ترکیه داشته باشید تا اقامت شما محقق شود. برای اینکه در ترکیه حساب بانکی داشته باشید لازم است به اداره ی مالیات ترکیه مراجعه کنید و شماره‌ی مالیاتی خود را دریافت کنید. بهتر است پاسپورت خود را نیز در همین دفترخانه ها ترجمه کنید.

از دیگر مدارکی که بهتر است تهیه کنید، بیمه نامه است اداره ی مهاجرت ترکیه از شما می خواهد که خود را در ترکیه بیمه کنید.

هزینه قابل پرداخت در روز راندو

پس از گرفتن وقت راندو ترکیه و تکمیل دقیق مدارک، باید به اداره مهاجرت ترکیه مراجعه کنید و در بخش صدور ویزا برای خارجی ها تشکیل پرونده دهید. هزینه ی این اقدام برای هر فرد 550 لیر است.

برچسب ها

نظرات شما

در صورتی که نظری دارید این بخش را تکمیل کنید. اگر سوالی دارید در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید.

ثبت دیدگاه
پشتیبانی واتس اپ