خرید ملک در ترکیه

امتیاز 4.42/5
view مشاهده : 5290 مرتبه
ardate 26 فروردين، 1398
خرید ملک در ترکیه
کشور ترکیه یکی از کشورهایی می باشد که به علت داشتن مرز زمینی با ایران، نیاز به ویزا نداشتن و نزدیکی فرهنگ آن به فرهنگ ایران، رفت و آمد ایرانیان به آن بسیار زیاد است. همین موارد باعث شده تا خرید خانه در ترکیه، به یکی از اهداف ایرانی‌ها تبدیل گردد. در بسیاری از شهرهای تفریحی و توریستی در ترکیه، قیمت‌ خانه ها بسیار مناسب است و همین امر خرید خانه را در کشور ترکیه برای ایرانیان امکان‌پذیر کرده است.
 

شرایط و محدودیت های خرید ملک در ترکیه

هر فرد خارجی فقط می‌تواند تا مرز 30 هکتار از اراضی ترکیه را خریداری کند. شهروندان خارجی حق تملک و یا اجاره زمین‌هایی که در مناطق نظامی و امنیتی واقع شده باشند را ندارند. همچنین قرارداد خرید ملک در ترکیه بر اساس شرایط زیر برای ملک‌های مسکونی و تجاری می‌تواند باطل گردد:
  • اگر ملک مورد معامله باعث نقص و یا شکسته شدن قوانین ترکیه شده باشد.
  • عدم تایید ملک یا معامله صورت گرفته از سوی وزارت خانه و ارگان های امنیتی باعث لغو قرارداد می گردد.
  • پایان یافتن مهلت قانونی برای شروع پروژه ها می تواند موجب باطل شدن مالکیت فرد شود.
  • عدم پایان کار طبق برنامه ارائه شده به وزارتخانه

فرآیند خرید ملک در ترکیه

افرادی که تمایل به خرید ملک در ترکیه دارند باید تابعیت یکی از کشورهای مجاز به خرید اراضی را داشته باشند.  ایرانی ها جزو افراد مجاز به خرید ملک در ترکیه هستند. مالک یا وکیل قانونی اش باید درخواست خود را مبنی بر ارائه اقدامات مقدماتی انتقال سند و انجام کارهای اداری پیش از انجام معامله و عقد هرگونه قرارداد به وزارت خانه مربوطه ارائه دهد. در صورت عدم ارائه درخواست در زمان تعیین شده  ، انتقال سند و عقد قرارداد نیز به تاخیر می افتد.

مدارک مورد نیاز برای خرید ملک در ترکیه

  • دو قطعه عکس 6*4 از فروشنده و مالک
  • مدارک مالک اعم از کارت ملی، پاسپورت و شناسنامه همراه با ترجمه رسمی به زبان ترکی
  • دو نفر شاهد عادل برای انجام معامله
  • پرداخت عوارض شهرداری برای خرید ملک مورد نظر
  • حضور وکیل طرفین، اصل و کپی وکالت نامه همراه با ترجمه رسمی و تایید وزارت خارجه و دادگستری کشور صادر کننده
  • حضور مترجم همزمان در صورت آشنا نبودن به زبان ترکی

توصیه های لازم برای خرید ملک در ترکیه

اقدام به خرید خانه در ترکیه کاری غیر ممکن نیست اما لازم است تا همه جوانب هنگام معامله در نظر گرفته شود. یکی از مواردی که بهتر است در حین خرید خانه رعایت شود، حضور فرد خریدار برای مدت کوتاهی در منطقه مورد نظر می باشد. از انجایی که اکثر افراد بعد از خرید خانه قصد زندگی در آن را دارند باید به این نکته توجه کنند که قرار است مدتی را در آن منطقه بگذرانند در نتیجه بهتر است قبل از خرید، شناخت کافی در مورد منطقه مورد نظر و زندگی در آنجا داشته باشند. قبل از انجام هرگونه معامله ای شرایط رفاهی منطقه و دسترسی به وسایل حمل و نقل عمومی باید بررسی گردد.
 
 
 
 

نظرات شما