ویزای انگلستان – ویزای Tier 1 انگلستان

امتیاز 4.24/5
view مشاهده : 5151 مرتبه
ardate 21 اسفند، 1397
ویزای انگلستان – ویزای Tier 1 انگلستان
ویزای انگلستان مجوزی است که به فرد جهت ورود به کشور انگلستان داده می‌شود. ویزای انگلستان دارای انواع مختلفی می‌باشد که دارای اهداف مشخصی است که اعتبار آنها نیز برحسب نوع ویزا متفاوت است و قبل از تمام شدن تاریخ ویزا شما موظف خواهید بود کشور را ترک کنید و یا اینکه در بعضی شرایط خاص می‌توانید ویزای خود را تمدید کنید. در مقاله‌های دیگر ویزای Tier 5 انگلستان ، ویزای Tier 4 انگلستان را بررسی کرده‌ایم اما در این بخش به بررسی ویزای Tier 1 انگلستان  می‌پردازیم.

انواع ویزای Tier 1 انگلستان

ویزای سرمایه ‌گذاری انگلستان یا ویزای Tier 1 انگلستان به صورت بلندمدت است و خود به چهار دسته تقسیم می‌شود:
 • سرمایه‌گذار  (Investor)
 • کارآفرین  (Entrepreneur)
 • استعداد عالی (Exceptional Talent)
 • فارغ‌التحصیلان کارآفرین (Graduate Entrepreneur)

ویزای Tier 1 انگلستان (سرمایه گذار)

برای مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه‌گذاری، باید شرایط اولیه زیر را داشته باشید:
 • قصد سرمایه‌گذاری 2.000.000 پوند یا بیشتر در یکی از شرکت‌های فعال بریتانیا را داشته باشید.
 • خارج از منطقه اقتصادی اروپا (EEA) باشید.

زمان اخذ ویزا

می‌توانید از سه ماه قبل از عزیمت، اقدام به اخذ این ویزا کنید. همچنین از 90روز قبل از اقدام نیز، مبلغ سرمایه باید در حساب شما موجود باشد. پس از اخذ ویزا، سه هفته فرصت دارید تا جهت خروج از کشور تصمیم بگیرید.

هزینه اپلای

هزینه اپلای برای هر نفر بصورت آنلاین یا پست 1,561 پوند است. همچنین ایرانیان باید مبلغ 700 پوند برای بیمه انگلستان به اداره مهاجرت انگلستان پرداخت کنند. برای استفاده از سرویس ُSuper Premium باید ابتدا ملبغ 10,500 پوند و به ازای هر نفر، 2,030 پرداخت کنید. این سرویس را می‌توانید برای 4 متقاضی اصلی و حداکثر 10 نفر در هر بازدید استفاده کنید. متقاضیان اصلی به افرادی گفته می‌شود که به مبلغ سرمایه دسترسی دارند.

اعتبار ویزا

بطور کلی متقاضیان این ویزا می‌توانند حداکثر به مدت سه سال و چهار ماه در انگلستان اقامت داشته باشند. پس از اتمام این دوره می‌توانید تا دو سال دیگر این ویزا را تمدید کنید. اگر مبلغ سرمایه‌گذاری 5 میلیون پوند باشد بعد از سه سال و اگر بیشتر از 10 میلیون پوند باشد، بعد از دو سال می‌توانید برای اخذ اقامت دائم انگلیس، اقدام کنید.

بایدها و نبایدها

شما می‌توانید مبلغ 2.000.000 پوند و یا بیشتر را در اوراق قرضه دولتی، سرمایه مشترک و سرمایه وام یکی از شرکت‌های معتبر، فعال و تجاری بریتانیا، سرمایه‌گذاری کنید. شما نمی‌توانید در شرکت‌هایی که فعالیت‌های اصلی آنها در سرمایه‌گذاری در املاک، مدیریت املاک و توسعه املاک باشند، سرمایه‌گذاری کنید. همچنین نمی‌توانید به عنوان یک ورزشکار یا مربی حرفه‌ای مشغول به کار شده و واجد دریافت public funds  نیز نمی‌باشید. همچنین نمی‌توانید بعنوان یک پزشک و یا دندانپزشک درحال آموزش کار کنید، مگر اینکه یکی از شرایط زیر را دارا باشید:
 • رشته اصلی مدرک کارشناسی شما پزشکی و یا دندانپزشکی باشد که یا با استفاده از ویزای دانشجویی انگلستان یا  Tier 4، آن مدرک را دریافت کردید یا توسط دانشگاه‌های خارج و مورد تأیید دولت انگلستان.
 • آخرین باری که در بریتانیا بوده‌اید، بعنوان یک پزشک و یا دندانپزشک درحال آموزش، مشغول به کار بوده‌اید.
 • هیچکدام از این شرایط در شرایط ویزای پیشین شما موجود نبوده باشد.
 

ویزای Tier 1 انگلستان (استعدادهای خاص)

ویزای استعدادهای درخشان (خاص)، زیرمجموعه‌ی ویزای Tier 1 برای اشخاصی به کار می‌رود که به صورت بین‌المللی برای راه‌اندازی یک کار علمی، بشردوستانه، مهندسی، پزشکی، تکنولوژی دیجیتالی و یا هنری، شناخته شده و مورد تأیید باشند. اداره مهاجرت انگلستان هرساله تنها به هزار نفر این نوع ویزا را اعطا می‌کند. برای اخذ این نوع ویزا، دو مرحله وجود دارد: ابتدا باید به اداره مهاجرت انگلستان مراجعه کرده تا تأییده‌ای مبنی بر اینکه شما یک فرد خاص در زمینۀ کار خود هستید یا قرار هست بشوید، دریافت کنید. پس از این تأییدیه، می‌توانید برای ویزا اقدام کنید.

زمان اخذ ویزا

انگلستان افراد کمی را در هر سال قبول می‌کند و معمولاً در دو وقت مجزا از سال، در هرکدام تنها ویزای 500 نفر را از این طریق صادر می‌کند. شما می‌توانید از سه ماه قبل از مسافرت، اقدام به اخذ ویزای استعدادهای درخشان انگلستان نمائید. پس از اخذ، سه هفته فرصت دارید تا جهت خروج از کشور تصمیم بگیرید.

هزینه اپلای

این نوع ویزا، دو مرحله پرداخت مبلغ برای متقاضی به همراه دارد. مرحله اول پرداخت هزینه تأییدیه می‌باشد که مبلغ 292 پوند تعریف شده و مرحله دوم هزینه‌ی اپلای برای ویزاست که 293 پوند است. همچنین ایرانیان باید مبلغ 200 پوند برای بیمه انگلستان به اداره مهاجرت انگلستان پرداخت کنند. این مبلغ به ازای هرسال اقامت است. برای مثال برای 3 سال، باید هزینه‌ای معادل 600 پوند پرداخت کنید. برای حداکثر مقدار، یعنی پنج سال (پنج سال و چهار ماه) نیز 1100 پوند. نکته‌ای که در اینجا وجود دارد این است که اگر بعد از گرفتن تأییدیه و پرداخت هزینۀ آن، با ویزای شما موافقت نشد، آن مبلغ به شما بازگشت داده نمی‌شود.

بایدها و نبایدها

شما می‌توانید به عنوان مدیر یک شرکت و برای یک کارفرما کارکنید و یا به طور مستقل. بدون اطلاع به اداره مهاجرت اجازه دارید شغل‌تان را عوض کنید و یا به صورت داوطلبانه مشغول به کار بشوید. در مدت اقامت می‌توانید به سایر کشورها سفر کرده و دوباره برگردید و همچنین می‌توانید خانوادۀ خود (شریک یا فرزند) را همراه خود به انگلستان ببرید. شما برای این نوع ویزا، نمی‌توانید به عنوان یک دکتر و یا دندان‌پزشک درحال آموزش، کار کنید. همچنین به عنوان یک ورزشکار یا مربی حرفه‌ای. شما در مدت اقامت واجد شرایط استفاده از Public funds نیستید.
 

ویزای Tier 1 انگلستان (کارآفرین)

برای اقدام برای ویزای کارآفرینی انگلستان باید شرایط اولیه زیر را داشته باشید:
 • قصد راه انداختن یا سرمایه‌گذاری کامل یک کسب و کار در انگلستان را دارید.
 • خارج از منطقه اقتصادی اروپا (EEA) باشید.

میزان سرمایه‌گذاری

حداقل میزان سرمایه‌گذاری برای اقدام از این روش، مقدار 50.000 پوند است. اما برای این مقدار، نیاز به تأییدیه و رعایت شرایط بسیاری است و اغلب با 200.000 پوند، سرمایه‌گذاری در انگلستان را شروع می‌نمایند.

زمان اخذ ویزا

می‌توانید از سه ماه قبل از مسافرت، اقدام به اخذ ویزای کارآفرینی انگلستان کنید. همچنین از 90روز قبل از اقدام، مبلغ سرمایه باید در حساب شما موجود باشد. بعد از اخذ ویزا، سه هفته فرصت دارید تا جهت خروج از کشور تصمیم بگیرید.

هزینه اپلای

هزینه اپلای برای هر نفر به صورت آنلاین یا پست 1,228 پوند و به صورت حضوری در سفارت انگلیس 982 پوند است. برای هر نفر همراه نیز همین مقدار لحاظ خواهد شد. همچنین ایرانیان باید مبلغ 700 پوند برای بیمه انگلستان به اداره مهاجرت انگلستان پرداخت کنند.

اعتبار ویزا

بطور کلی متقاضیان این ویزا می‌توانند حداکثر به مدت سه سال و چهار ماه در انگلیس اقامت داشته باشند. برای تمدید دوباره این مدت، اگر قصد دارید در همین بخش ادامه دهید، مدت دو سال و درصورت ادامه در بخش‌های دیگر، ویزای شما مدت سه سال دیگر تمدید خواهد شد. اگر 5 سال از حضور شما در انگلستان گذشته باشد، می‌توانید برای اخذ اقامت دائم انگلستان،اقدام کنید.

بایدها و نبایدها

شما می‌توانید یک یا چند کسب و کار را در دست گرفته و یا خود آنها را راه بیندازید. شما می‌توانید بطور مستقل مشغول بکار شوید، اما باید مطمئن شوید کسب و کار شما واجد شرایط مستقل بودن است. همچنین می‌توانید خانواده‌ خود را (تحت شرایطی خاص) همراه خود به انگلیس ببرید. در مدت اقامت، نمی‌توانید غیر از کسب و کاری که راه انداختید یا در آن سرمایه‌گذاری کرده‌اید، به کار دیگه‌ای مشغول باشید و این موضوع می‌تواند باعث لغو ویزای شما شود. همچنین نمی‌توانید از public funds  استفاده کنید.
 

ویزای Tier 1 انگلستان (فارق التحصیلان کارآفرین)

برای اقدام برای اخذ ویزای فارق‌التحصیلان کارآفرین باید شرایط اولیه زیر را دارا باشید:
 • فارغ‌التحصیل از یکی از دانشگاه‌های انگلستان بوده و همچنین یک ایده‌ کسب و کاری درجه یک و تأیید شده داشته باشید.
 • خارج از منطقه اقتصادی اروپا (EEA) باشید.

زمان اخذ ویزا

تأییدیه ایده‌ شما باید توسط یکی از سازمان‌های ادارۀ تجارت بین‌المللی (DIT) و یا یکی از مؤسسات آموزش عالی بریتانیا (UK HEI)، یعنی دانشگاهی که در آن به تحصیل پرداخته‌اید، صورت بگیرد. اگر توسط DIT اقدام کنید، حداکثر تا 3 هفته، پاسخی مبنی بر درخواستتان دریافت می‌کنید. همچنین از 3 ماه قبل از عزیمت، می‌توانید برای دریافت ویزا اقدام کنید. اگر تأییدیه شما توسط UK HEI صورت می‌پذیرد، پاسخ به درخواست شما ممکن است تا 8 هفته به طول بیانجامد. مانند DIT، از 3 ماه قبل از عزیمت، می‌توانید برای دریافت ویزا اقدام کنید.

هزینه اپلای

هزینه اپلای برای این ویزا به ازای هر شخص، 349 پوند است. اگر بخواهید پس از اتمام ویزا، مدت آن را تمدید کنید، هزینۀ آن به 474 پوند افزایش پیدا خواهد کرد. همچنین ایرانیان باید مبلغ 200 پوند برای بیمه انگلستان به اداره مهاجرت انگلستان پرداخت کنند. این مبلغ برای تمدید نیز، همین مقدار می‌باشد. با این ویزا می‌توانید تا مدت یک ماه در انگلستان اقامت داشته پس از اتمام این مدت، برای تمدید اقدام کنید.

بایدها و نبایدها

شما می‌توانید اقامت انگلستان خود را با استفاده از این ویزا، تمدید کنید و نیز از دیگر ویزاها، به این نوع ویزا منتقل شوید. همچنین می‌توانید خانواده‌ خود(شریک یا فرزند) را همراه خود به انگلستان ببرید. شما برای این نوع ویزا، نمی‌توانید بعنوان یک دکتر و یا دندان‌پزشک درحال آموزش، کار کنید. همچنین به عنوان یک ورزشکار یا مربی حرفه‌ای. شما در مدت اقامت واجد شرایط استفاده از Public funds نیستید. همچنین نمی‌توانید با استفاده از این ویزا، اقامت دائم انگلستان را دریافت کنید.
 • در صورتی که نظری دارید این بخش را تکمیل کنید. اگر سوالی دارید در بخش پرسش و پاسخ مطرح نمایید در بخش نظرات پاسخی دریافت نخواهید کرد.

 • جهت ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید