اخذ ویزای آمریکا 2020

امتیاز 4.2/5
ardate 23 بهمن، 1398
اخذ ویزای آمریکا 2020

در این مطلب توضیحاتی پیرامون چگونگی اخذ ویزای آمریکا در سال 2020، معرفی انواع ویزای آمریکا و سایر موارد تکمیلی همچون هزینه اخذ ویزای آمریکا، مناسب ترین سفارت خانه های آمریکا برای ایرانیان و ... ارائه شده است. با ما همراه باشید.

انواع ویزای آمریکا

به طور کلی حدود 185 نوع ویزای آمریکا برای اتباع خارجی که قصد سفر به این کشور را دارند وجود دارد که به دو دسته کلی ویزای مهاجرتی و ویزای غیر مهاجرتی  تقسیم می شوند. ویزای مهاجرتی برای افرادی صادر خواهد شد که قصد اقامت دائم در آمریکا را داشته باشند. و ویزای غیر مهاجرتی مناسب برای افرادی است که خواستار اقامت موقت در این کشور هستند. در این مطلب قصد داریم تا مناسب ترین و مطرح ترین ویزاهای آمریکا برای شهروندان ایرانی را معرفی کنیم.

ویزای تحصیلی F-1 و F-2

ویزای F-1 یک ویزای تحصیلی - غیر مهاجرتی مناسب برای دانشجویان بین المللی است که تمایل دارند در مقاطع مختلفی همچون دبیرستان کالج، دانشگاه، موسسه های آموزشی و ... مشغول به تحصیل بشوند.

همان طور که گفته شد ویزای F-1 یک ویزای غیر مهاجرتی محسوب می شود بنابراین متقاضیان این دست از ویزا موظف هستند پس از اتمام دوران تحصیلی خود به کشور مبدا بازگردند. در لینک زیر به شما توضیح داده خواهد شد پس از اتمام تحصیل خود چگونه برای مدت طولانی تری در آمریکا اقامت داشته باشید.

ویزای  F-2 یک ویزای غیر مهاجرتی می باشد که به همسر، فرزند یا اقوام درجه یک دارانده ویزای F-1 تعلق میگیرد. و دارنده ویزای F-2 قادر خواهد بود تا مادامی که دارنده ویزای F-1 در آمریکا اقامت داشته باشد، وی را همراهی کند.

ویزای J-1 و J-2

ویزای J-1 یک ویزای غیر مهاجرتی است که دارندگان آن می توانند حداکثر به مدت 7 سال در آمریکا اقامت داشته باشند. این ویزا می تواند به منظور تبادل فرهنگ، تحصیل یا تدریس در آمریکا، اشتغال در آمریکا به صورت پروژه ای و ... برای متقاضیان صادر شود.

ویزای J-2 نیز همانند ویزای F-2 به همسر، فرزند (زیر 21 سال) یا اقوام درجه یک دارنده ویزای J-1 تعلق خواهد گرفت.

ویزای DV آمریکا

ویزای گوناگونی یا گرین کارت لاتاری آمریکا از سال 1990 هر ساله 55 هزار ویزای مهاجرتی را به صورت تصادفی برای اتباع کشور های مختلف ممکن میسازد. لاتاری ارزان ترین و سریع ترین روش مهاجرتی در دنیا محسوب می شود. جهت اطلاعات پیشتر درباره لاتاری به لینک زیر مراجعه فرمایید.

ویزای K-1

چنانچه فردی با شخصی که تبعیت آمریکایی دارد نامزد شود، میتواند برای ویزای k-1 یا ویزای نامزدی آمریکا اقدام نماید. با اخذ این ویزا شخص قادر خواهد بود اقامت دائم آمریکا را به دست آورد. جهت اطلاعات بیشتر درباره ویزای k-1 مطلب زیر را مطالعه کنید.

ویزاهای خانوادگی آمریکا

ویزاهای خانودگی آمریکا در دوسته محدود (رابطه فامیلی) و نا محدود ( اقوام درجه یک)  تقسیم می شوند. برای مثال ویزای F4 برای اشخاصی می تواند صادر شود که همسر، خواهر یا برادر و یا فرزندی تابع آمریکا داشته باشند و متقاضی از طریق اخذ ویزای F4 قادر خواهد بود تا اقامت دائمی آمریکا را بدست آورد. برای اطلاعات کامل تر درباره ویزا های خانودگی لینک زیر را مطالعه کنید.         

ویزای B1/B2 آمریکا

B1 یک ویزا غیر مهاجرتی آمریکا است که به متقاضیان این اجازه را میدهد تا نهایت مدت 6 ماه به منظور بازدید تجاری در آمریکا اقامت داشته باشند. ویزای B2 نیز به همین روال برای اهداف توریسیتی، مدیکال و ... قابل اخذ می باشد. جهت آشنایی کامل با این ویزا میتوانید مطلب زیر را مطالعه نمایید.

ویزای EB-5 آمریکا

این ویزا که به ویزای سرمایه گذاری آمریکا معروف است امکان اقامت دائم در آمریکا را به متقاضیانی که قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارند فراهم می کند. این سرمایه گذاری می تواند در زمین های مختلفی چون تاسیس شرکت، خرید سهام و ... صورت بگیرد. اطلاعات کامل تر درباره ویزای EB-5 در لینک زیر جمع آوری شده است.

جهت آشنایی کامل تر با انواع ویزای آمریکا مطلب زیر را از دست ندهید.

توجه داشته باشید که موسسه حامی مهاجر با کادر مجرب خود قادر است تا تمامی ویزاهای نام برده را برای متقضایان فراهم کند. جهت ارتباط با کارشناسان میتوانید به این لینک مراجعه کنید.

 

نمونه ای از ویزا های تحصیلی و مهاجرتی آمریکا، اخذ شده توسط موسسه حامی مهاجر

شرایط عمومی اخذ ویزای آمریکا  2020 برای ایرانیان

  • تکمیل نمودن فرم DS-160
  • تائیدیه ای از عدم سابقه کیفری
  • ارائه کارت شناسایی معتبر به همراه یک برگ کپی
  • ارائه یک پاسپورت معتبر که حداقل تا 6 ماه اعتبار داشته باشد
  • پرداخت مبلغ 70 الی 100 دلار بابت وقت مصاحبه در سفارت خانه
  • ارائه یک گزارش پزشکی از وضعیت فعلی شما که باید در سفارت خانه ثبت گردد
  • یک عکس 2*2 که باید به صورت آنلاین هنگام پر کردن فرم درخواست ویزا آپلود شود

این نکته را به خاطر داشته باشید که هر ویزا می تواند نیازمند مدارک بخصوصی باشد.

سفارت خانه آمریکا برای ایرانیان

وزارت امور خارجه آمریکا برای ایرانیان در سه کشور ترکیه، امارات متحده عربی و ارمنستان، برای اخذ وقت سفارت آمریکا خدمات کنسولی ارائه می دهد. به طور کلی ویزاهای مهاجرتی در سفارت خانه ها و ویزاهای غیر مهاجرتی در کنسولگری های آمریکا بررسی می شوند.

با رجوع به لینک زیر از سفارت/ کنسولگری های آمریکا در سه کشور نام برده اطلاعات لازم را کسب کنید.

هزینه ویزای آمریکا

به طور کلی هزینه های لازم برای هر ویزا متفاوت است. برای مثال هرینه اکثر ویزاهای غیر مهاجرتی (همچون ویزای F، J و ...) به مبلغ 160 دلار است. یا مبلغ هزینه ویزای نوع K 265 دلار می باشد. جهت اطلاع از هزینه های ویزای مد نظر خود می توانید با موسسه حامی مهاجر به شماره 021-4800969 تماس بر قرار کنید.

نظرات شما

در صورتی که نظری دارید این بخش را تکمیل کنید. اگر سوالی دارید در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید.

ثبت دیدگاه