ثبت نام لاتاری آمریکا

امتیاز 4.74/5
ardate 19 اسفند، 1397
ثبت نام لاتاری آمریکا

لاتاری چیست؟

ثبت نام لاتاری گرین کارت ساده ترین و ارزان ترین روش اقامت قانونی و دائم آمریکا است که هر ساله در اکتبر شروع و در نوامبر به پایان میرسد.

ثبت نام لاتاری 2019

این رویداد برای دوره 2019 در تاریخ سوم اکتبر آغاز شد و در تاریخ 15 اکتبر به طور ناگهانی بسته شد. پس از چند روز به علت مشکلات تکنیکی در سایت رسمی تمامی ثبت نام های سوم تا پانزدهم اکتبر ملغی شناخته شد و طی دستورالعملی اعلام شد که ثبت نام رسمی از تاریخ 18 اکتبر مجدد آغاز و سپس در تاریخ 22 نوامبر به پایان خواهد رسید. ضمنا تمامی ثبت نام های بین سوم تا پانزدهم اکتبر بی ارزش تلقی شده و دستورالعمل جدید، نسبت به تجدید ثبت نام های قبلی مطرح شد. نتایج لاتاری 2019 در تاریخ 15 ماه می 2018 اعلام شد و پرونده برنده های لاتاری 2019 در حال بررسی توسط مرکز کنسولی کنتاکی آمریکا است.

ثبت نام لاتاری 2020

ثبت نام لاتاری 2020 مطابق روال معمول سوم اکتبر 2018 آغاز شد و در تاریخ ششم نوامبر 2018 به پایان رسید. نتایج آن نیز در تاریخ هفتم ماه می 2019 اعلام شد. رئیس جمهور ترامپ سعی بر لغو لاتاری برای سال 2020 داشت که خوشبختانه این موضوع در سنا و کنگره رای نیاورد و همچنان این رویداد مهم مهاجرتی ادامه دارد.

ثبت نام لاتاری 2021

انتظار میرود مطابق هرساله، ثبت نام لاتاری 2021 در سوم یا چهارم اکتبر 2019 آغاز شود و 34 روز به طول بیانجامد. بعد از اعلام نتایج لاتاری 2020، موسسه حامی مهاجر اقدام به پیش ثبت نام لاتاری 2021 خواهد کرد.

کارگزاری رایگان در ایران

کسانی که از طریق کارگزاری موسسه حامی مهاجر اقدام به ثبت نام لاتاری میکنند، بعد از برنده شدن تحت پوشش حمایت موسسه حامی مهاجر هستند و از هزینه های آتی کارگزاری معاف خواهند بود.

شرایط ثبت نام لاتاری

برای ثبت نام لاتاری هیچ شرایطی نیازنیست. شما با هر مدرکی یا هر سنی میتوانید دربرنامه لاتاری ثبت نام کنید، اما پس از برنده شدن برای اخذ ویزا باید دارای شرایطی باشید. پس هر کسی با هر شرایطی میتواند برنده شود اما پس از برنده شدن برای دریافت ویزا باید مدارکی را ارائه کنید که نشان دهد شما شرایط دریافت ویزای DV یا ویزای تنوع نژادی یا ویزای لاتاری را دارید. شرایط دریافت ویزای تنوع نژادی ساده است. از نظر قانون کلی شما باید دیپلم دبیرستان داشته باشید. دیپلم دبیرستان آمریکا معادل 12 سال تحصیل در ایران است. یعنی حداقل پیش دانشگاهی نظام جدید یا کلاس 12 ام نظام قدیم. برای فنی حرفه ای ها که دیپلم آنها یازده ساله است در صورتی که بیش از یک سال وارد دانشگاه شده باشند میتوانند این تحصیلات را معادل دیپلم آمریکا بدانند.

شرط جایگزین مدرک تحصیلی

در صورتی که برنده لاتاری شدید اما مدرک تحصیلی شما زیر دیپلم است، با ارائه دو سال سابقه کار در پنج سال گذشته میتوانید موفق به اخذ ویزا شوید. 
استثناها و تبصره ها : موسسه حامی مهاجر کاملا مسلط به قوانین مهاجرتی آمریکا است و این نوید را به شما میدهد که شما با هر مدرک تحصیلی حتی زیر دیپلم میتوانید در لاتاری شرکت کنید، پس از برنده شدن شما، تا اخذ ویزا همراهتان خواهیم بود. پس نگران مدرک تحصیلی نباشید. همیشه راهکار هایی در قانون برای جایگزینی وجود دارد. ما به این قوانین مسلطیم.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام لاتاری 2021

برای ثبت نام لاتاری 2020 مدرکی از شما دریافت نمیشود. شما فقط چند فرم سفارتی تکمیل میکنید و اگر برنده لاتاری شدید باید مدارکی برای سفارت آماده کنید. پس برای ثبت نام نگران آماده نبودن مدرک تحصیلی یا پاسپورت نباشید. اگر پاسپورت ندارید مشخصات خودتان را برای موسسه حامی مهاجر مطابق شناسنامه ارسال کنید و تکمیل فرم ها را به ما بسپارید.

ثبت نام لاتاری برای متاهلین

متاهلین دو شانس برای برنده شدن دارند. هر شخصی محق است که یک بار به عنوان متقاضی اصلی یا Principal Applicant ثبت نام کند که در آن ثبت نام، اعضای خانواده اش به عنوان همراه در فرم ایشان فایل میشوند. متاهلین دو ثبت نام میکنند. یک بار آقا به عنوان متقاضی اصلی و همسر و فرزندانش به عنوان همراه، و یک بار خانم به عنوان متقاضی اصلی و همسر و فرزندانشان به عنوان همراه. هرکدام برنده شوند، کل خانواده ویزا دریافت میکند.

چه کسانی را به عنوان همراه ثبت نام کنم؟

شما باید همسر و تمام فرزندان زیر 21 سال که ازدواج نکرده اند را در فرم ثبت نام به عنوان همراه وارد کنید. خاطر نشان میکنم نمیتوانید مادر یا خواهر یا سایر بستگان را وارد کنید. فقط همسر و فرزندان زیر 21 سال ازدواج نکرده.

شرایط عکس لاتاری 2021

برای تهیه عکس لاتاری گرین کارت باید زاویه مستقیم به دوربین داشته باشید، عکس به شکل مربع و طول 600 پیکسل تا 1200 پیکسل مورد قبول است. زمینه سفید، عکس رنگی و بدون عینک و سمعک باشد. موی شما نباید روی صورت شما را بپوشاند. نیازی به معلوم بودن گوش ها نیست. عکس با حجاب هم برای مسلمانان و سایر ادیانی که حجاب در آنها تعریف شده است ممانعتی ندارد. فقط گردی صورت باید کاملا واضح باشد. نیازی به چاپ عکس ندارید، عکس باید به صورت فایل دیجیتال به شما تحویل داده شود. 
از عکاسی هایی که فایل عکس را به شما نمیدهند خدمات عکس لاتاری دریافت نکنید. شما نیازی به چاپ عکس ندارید و فقط فایل مورد نیاز است.

نمونه عکس صحیح لاتاری 

 

 

عکاسی لاتاری در تهران

برای تهیه عکس لاتاری میتوانید به دفتر موسسه حامی مهاجر مراجعه کنید. در ایام ثبت نام لاتاری، موسسه حامی مهاجر با عکاسان مجرب در تهران وارد قرارداد میشود و همیشه چند عکاس با مجوز در نزدیکی موسسه آماده سرویس دهی به عزیزان میباشند.

تاییدیه ثبت نام لاتاری

پس از ثبت نام باید تاییدیه ای حامی Digital signature و Confirmation No دریافت کنید. حائز اهمیت است بدانید که داشتن این دو هیچ دلیلی بر ثبت نام صحیح نیست. یعنی اگر شما یک گربه را با عکس یک تمساح در لاتاری ثبت نام کنید باز هم پس از تکمیل فرم، کدهای تاییده را دریافت میکنید. دریافت کد تاییده فقط به معنای پایان تکمیل فرم است و دلیلی بر ثبت نام صحیح یا صحت ثبت نام لاتاری نیست.
 
نمونه فرم تاییده ثبت نام

ثبت نام توسط موسسه حامی مهاجر

در صورتی که تمایل دارید ثبت نام لاتاری توسط موسسه حامی مهاجر انجام شود، یا از طریق حضور در دفتر موسسه با رزرو وقت قبلی یا از طریق ثبت نام در سایت موسسه میتوانید اقدام بفرمایید. در صورتی که هنوز عکس برای لاتاری تهیه نکردید میتوانید در سایت موسسه حامی مهاجر، ثبت نام کنید و بعدا نسبت به تهیه عکس و ارسال برای موسسه اقدام بفرمایید. تا زمانی که پرونده شما تکمیل نباشد ما ثبت نام را انجام نمیدهیم و اگر اشکالی در عکس یا محتوای اطلاعات شما باشد این موارد را با هماهنگی شما رفع خواهیم کرد.

ضمانت ثبت نام صحیح در سایت موسسه حامی مهاجر

ما به شما تضمین میدهیم که ثبت نام درست و بدون اشکال برای شما و خانواده محترمتان انجام دهیم. وب سایت موسسه حامی مهاجر تنها سایت فعال در زمینه مهاجرت به آمریکاست که دارای مجوز از اتاق اصناف و نماد اعتماد از وزارت صنعت و نماد الکترونیک از وزارت ارشاد و اساسنامه کاملا مهاجرتی ثبت شده در قوه قضاییه میباشد.

مزایای ثبت نام در حامی مهاجر

موسسه حامی مهاجر یک ثبت نام صحیح برای شما انجام خواهد داد و اعلام نتایج را نیز از طریق پیامک و ایمیل به شما اطلاع رسانی خواهد کرد. با برندگان لاتاری تلفنی تماس خواهیم گرفت و کسانی که برنده لاتاری باشند تحت حمایت های ویژه موسسه حامی مهاجر برای اخذ ویزا قرار خواهند گرفت. موسسه حامی مهاجر از ثبت نام لاتاری تا خاک آمریکا همراه شما خواهد بود.

هزینه ثبت نام لاتاری

اگر بخواهید موسسه حامی مهاجر این ثبت نام را برای شما انجام دهد هزینه ثبت نام لاتاری به شکل زیر خواهد بود. هزینه ثبت نام متقاضی اصلی هفتاد هزار تومان و به ازای هر نفر همراه مبلغ ده هزار تومان به هزینه اضافه خواهد شد. یک زوج متاهل یعنی یک بار آقا متقاضی اصلی است و همسرش همراه که مبلغ هشتاد هزار تومان هزینه میشود و یک بار خانم متقاضی اصلی است و همسرش همراه که این هم مبلغ هشتاد هزار تومان هزینه. برای ثبت نام لاتاری غیر حضوری از طریق وب سایت موسسه مقدار 10% تخفیف برای متاهلین به صورت اتوماتیک محاسبه خواهد شد. 
کسانی که در حال مطالعه این صفحه هستند در هنگام ثبت نام از طریق وب سایت، از کد تخفیف vafadari برای کسب میزان 10% تخفیف بیشتر نیز میتوانند استفاده کنند.

ثبت نام لاتاری به صورت حضوری

ثبت نام حضوری در موسسه حامی مهاجر فقط یک ماه در سال صورت می پذیرد و آن هم دقیقا زمانی است که سایت رسمی مرکز کنسولی آمریکا برای ثبت نام رسمی اطلاعیه صادر میکند. به این ترتیب با رزرو وقت قبلی میتوانید در محل موسسه حاضر شوید، ثبت نام کنید و تاییدیه دریافت کنید.

تعداد برنده لاتاری در ایران

سازمان خدمات تابعیت و مهاجرت آمریکا (INS) تعداد اپلیکیشن های مجاز و لیست کشورهای مجاز را برای شرکت در برنامه قرعه کشی لاتاری بر اساس قانون های از قبل تعریف شده تعیین مینماید. این قوانین میتواند هرسال تغییراتی داشته باشد. در لاتاری 2017 و لاتاری 2016 ایران 3500 ویزای اقامت دائم را در هر سال از آن خود کرد که در میان دیگر کشورها از نظر تعداد ویزا پیشتاز بوده است.

شانس برنده شدن در لاتاری

امسال شانس برنده شدن در لاتاری بیش از سالهای گذشته است. در اخبار بارها به اشتباه اعلام شده که لاتاری لغو شده، همین موضوع باعث عدم ثبت نام خیل عظیمی از مردم در این برنامه میشود و در نتیجه کسانی که مطلع هستند ثبت نام لاتاری 2021 در جریان است شانس بالاتری خواهند داشت.

نظرات شما

در صورتی که نظری دارید این بخش را تکمیل کنید. اگر سوالی دارید در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید. در بخش نظرات پاسخی دریافت نخواهید کرد.

 • Alirezadadgar
  ۱۴ تير، ۱۳۹۸
  خیلی وب خوبی است آدرس شما کجاست؟
 • سید سجاد کوچکی حامی مهاجر در پاسخ Alirezadadgar گفته است :
  سلام مرسی از شما - آدرس حامی مهاجر : تهران، خیابان مرزداران، خیابان ابراهیمی، برج الوند، طبقه سوم شمالی، واحد 305
 • دانشیان
  ۲۹ ارديبهشت، ۱۳۹۸
  سلام .. خیلی خوب هس من از سایت و موسسه شما راضی هستم با اینکه اسمم تو لاتاری 2020 در نیومد ولی باز برلی 2021 ثبت نام کردم
 • حامی مهاجر در پاسخ دانشیان گفته است :
  سلام ، از همراهی و اطمینان شما متشکریم
 • جهت ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید