شرایط ثبت نام لاتاری 2021

امتیاز 4.85/5
ardate 19 اسفند، 1397
شرایط ثبت نام لاتاری 2021
زمان باقی مانده تا آغاز

ثبت نام لاتاری 2021

ثانیه
دقیقه
ساعت
روز

شرایط و الزامات ثبت نام لاتاری 2021

برای ثبت نام لاتاری 2021 گرین کارت آمریکا دو شرط را باید در نظر داشته باشید. یکی شرایطی است که در قانون ملیت و مهاجرت آمریکا وضع شده ودیگری شرایط خاصی که در زمان ریاست جمهوری هر شخصی در آمریکا ممکن است ابلاغ شود. با توجه به اینکه رئیس جمهور آمریکا در زمینه سیاست گزاری های مهاجرتی حق تصمیم گیری دارد، در دوران ریاست جمهوری ترامپ بارها مشاهده شده که در سفارت از برنده های لاتاری 2017، 2018 و 2019 مدارک جدید و متنوعی درخواست شده است. البته این اتفاقات مربوط به حکم ممنوعیت سفر ایرانیان به آمریکا بود و با هر ابلاغ، .متقاضیان برای معافیت از این ممنوعیت به دنبال تهیه مدارکی دال بر معافیتشان بودند که در ادامه و در بخش بونافاید از آنها صحبت خواهیم کرد.

شرایط ثبت نام لاتاری 2021 بر اساس قانون ملیت و مهاجرت آمریکا

 این شرایط در همه سنوات یکسان بوده و البته مشاهده شده است که در سفارت های مختلف آمریکا در مکان های مختلف برخورد های متفاوتی با این شرایط شده است. اما در مجموع، موضوع کاملا شفاف و قابل تهیه میباشد.

شرط تحصیلات در ثبت نام لاتاری 2021

حداقل تحصیلات برای ارائه به سفارت آمریکا در صورت برنده شدن در لاتاری 2021، مدرک دیپلم دبیرستان میباشد. دیپلم دبیرستان در آمریکا 12 ساله است و باید هنگام بررسی شرایط این مهم را در نظر داشت. دیپلم در ایران در نظام قدیم 12 ساله بود. در نظام جدید 11 ساله. در فنی حرفه ای 11 ساله و در سیستم آموزشی حال حاظر 12 ساله. برای مطابقت با شرایط باید 12  سال تحصیل موفق را به سفارت نشان دهید. یعنی یا باید دیپلم نظام قدیم داشته باشید  یا اگر نظام جدید هستید باید پیش دانشگاهی داشته باشید تا 12 سال تحصیل موفق تکمیل شده باشد و اگر فنی حرفه ای هستید باید وارد دانشگاه شده باشید تا تحصیلات آکادمیک شما احراز شود. دقت کنید که این تحصیلات باید قبل از ثبت نام لاتاری احراز شده باشد.

نقش تحصیلات عالیه در لاتاری 2021

بسیاری از افراد در این تصور هستند که هرچه تحصیلات بالاتر باشد شانس برای شرکت در قرعه کشی بالاتر است. این تصور غلطی است. همه در این قرعه کشی از شانس یکسان برخوردارند. یک دیپلمه با یک دکتر جراح یکسان است. البته پس از برنده شدن، افسر کنسولی سفارت احترام بیشتری برای تحصیلات بالاتر شما قائل خواهد بود اما در قرعه کشی تاثر مثبتی نخواهد داشت.

شرط جایگزین تحصیل برای ثبت نام لاتاری 2021 ( شرط سابقه کار )

در صورتی که تحصیلات شما زیر دیپلم است، هنوز شانس برای ثبت نام دارید. باید بتوانید ثابت کنید که دو سال سابقه کار در پنج سال گذشته دارید و این سابقه کار مربوط به مشاغلی باشد که در لیست مشاغل خاص اداره کار ایالات متحده قرار دارد.  لازم به توضیح است که نیاز نیست شما حتما کار کرده باشید. مثلا کسی که شرکتی ثبت کرده و حتی آن شرکت هیچ فعالیتی نداشته است میتواند به عنوان مدیر عامل آن شرکت در این پروسه شرکت کند و این شغل از ایشان پذیرفته است. مثال دیگر از این نوع مشاغل میتواند برنامه نویسی کامپیوتر، طراحی گرافیک، نوازندگی ساز های موسیقی، مدیریت، مربی ورزشی و مدیریت فروشگاه ( صاحبان جواز کسب ) و خیلی مشاغل دیگر باشد.

شرایط عکس لاتاری 2021

برای تهیه عکس لاتاری 2021 گرین کارت باید زاویه مستقیم به دوربین داشته باشید، عکس به شکل مربع و طول 600 پیکسل تا 1200 پیکسل مورد قبول است. زمینه سفید، عکس رنگی و بدون عینک و سمعک باشد. موی شما نباید روی صورت شما را بپوشاند. نیازی به معلوم بودن گوش ها نیست. عکس با حجاب هم برای مسلمانان و سایر ادیانی که حجاب در آنها تعریف شده است ممانعتی ندارد. فقط گردی صورت باید کاملا واضح باشد. نیازی به چاپ عکس ندارید، عکس باید به صورت فایل دیجیتال به شما تحویل داده شود. 
از عکاسی هایی که فایل عکس را به شما نمیدهند خدمات عکس لاتاری دریافت نکنید. شما نیازی به چاپ عکس ندارید و فقط فایل مورد نیاز است.

نمونه عکس صحیح لاتاری2021

 

 

 کشور های مجاز برای ثبت نام لاتاری 2021

شما برای ثبت نام در لاتاری گرین کارت باید متولد یکی از کشور های مجاز باشید. این کشور ها در ابتدای هر دوران ثبت نام، در دستورالعمل ثبت نام لاتاری لیست میشوند.  معمولا کشورهایی از این لیست حذف میشوند که تعداد مهاجرت آنها به ایالات متحده از حدی گذشته باشد. همانطور که از نام این ویزا پیداست، لاتاری 2021 برای حفظ تنوع نژادی آمریکا است پس کشورهایی مجاز به ثبت نام هستند که ریت مهاجرتشان به آمریکا کم باشد. ایران همیشه یکی از کشور های مجاز بوده است.

بررسی عکس ثبت نام لاتاری 2021

عکس در ثبت نام لاتاری 2021 گرین کارت یکی از مهمترین مواردی است که باید به آن توجه کرد. معمولا به دلیل عکس اشتباه، ثبت نام شما وارد قرعه کشی نمیشود. نکته اینجاست که آپلود عکس نشانه ای از تایید عکس شما نیست. عکس برای ثبت نام لاتاری در دو بخش بررسی میشود. اول در هنگام بارگزاری توسط خود سایت ( به صورت اتوماتیک ) که در این مرحله فقط اندازه و نوع فایل عکس بررسی میشود و در مرحله بعدی که مرحله اصلی بررسی عکس است، کیفیت عکس پرسنلی بررسی خواهد شد که آیا شرایط ویژه عکس را احراز میکند یا نه.

شرایط ریاست جمهوری برای ثبت نام لاتاری 2021

بر اساس آخرین ابلاغ ریاست جمهوری در زمان نوشتن این مقاله که PP9645 شناخته میشود، فقط ایرانیانی میتوانند ویزای مهاجرتی یا غیر مهاجرتی از آمریکا دریافت میکنند که بتوانند معافیت از حکم 9645 را دریافت کنند. البته این معافیت از طرف متقاضی درخواست میشود و مسئول صدور معافیت، افسر کنسولی سفارت آمریکا است. به طور کلی مطابق آخرین ابلاغ ریاست جمهوری 9 مثال واضح از شرایط معافیت ذکر شده اما به شما توصیه میکنیم برای ثبت نام لاتاری این ابلاغ را نادیده بگیرید. این گونه ابلاغ ها در بازه زمانی های محدودی صادر میشوند و معمولا حتی در صورتی که در زمان این ابلاغ ثبت نام کنید، ممکن است در زمان اعلام نتایج یا در زمان مصاحبه سفارت ابلاغ جدیدی صادر شود. بنابر این هرگز بر اساس ابلاغ های ریاست جمهوری که تاریخ انقضا دارند برنامه ریزی نکنید.

نظرات شما

در صورتی که نظری دارید این بخش را تکمیل کنید. اگر سوالی دارید در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید.

 • امیر سامان گل آرا
  ۲۴ شهريور، ۱۳۹۸
  سلام چطوری می تونم با شما تماس بگیرم ؟می تونم آدرستون رو جهت مشاوره حضوری داشته باشم ؟
 • حامی مهاجر در پاسخ امیر سامان گل آرا گفته است :
  با سلام برای اطلاع از آدرس و شماره تماس کلیک کنید
 • مریم ساریجلو
  ۲۴ شهريور، ۱۳۹۸
  سلام برای برنده شدن در لاتاری لازم هست کار خاصی انجام بدهیم تا شانسمان افزایش یابد؟
 • حامی مهاجر در پاسخ مریم ساریجلو گفته است :
  سلام اگر متاهل باشید می توانید دو بار ثبت نام کنید
  یکبار شما ثبت نام م ی کنید و همسرتون رو به عنوان همراه ثبت می کنید و یک بار هم همسرتون ثبت نام می کنند و شما را به عنوان همراه ثبت می کنند
 • رامین عبادی کار
  ۲۴ شهريور، ۱۳۹۸
  سلام چند درصد یا چه تعدادی از سهمیه کل لاتاری برای ایرانیان هست ؟آمار دقیقی اعلام شده ؟
 • حامی مهاجر در پاسخ رامین عبادی کار گفته است :
  با سلام حدود 7% تعداد ثبت نام های صحیح کل دنیا: ۱۴,۶۹۲,۲۵۸ تعداد برندگان اعلام شده: ۱۱۵,۹۶۸ تعداد برندگان از قاره آسیا: ۱۵,۹۹۷ تعداد برندگان ایرانی : ۴,۵۰۰ تعداد ویزاهایی که صادر خواهد شد: ۵۰,۰۰۰
 • پارمیس نفیسی
  ۲۴ شهريور، ۱۳۹۸
  سلام به مجموعه حامی مهاجر من یک افغان هستم البته مادرم مشهد به دنیا آمده و کارت ایرانی داره به نظر شما من می توانم در لاتاری شرکت کنم ؟
 • حامی مهاجر در پاسخ پارمیس نفیسی گفته است :
  سلام بله شما می توانید ثبت نام کنید هیچ مشکلی ندارد
 • پانته آ پارسامنش
  ۲۴ شهريور، ۱۳۹۸
  سلام برای وقت مصاحبه لاتاری باید واکسن خاصی بزنیم ؟
 • حامی مهاجر در پاسخ پانته آ پارسامنش گفته است :
  سلام بله
  واکسیناسیون در انستیتو پاستور ارائه می شود و برگه زرد رنگ باید به پزشک معتمد سفارت ارایه شود
  برای اطلاع از لیست واکسن ها کلیک کنید
 • علی شهریاری منش
  ۲۴ شهريور، ۱۳۹۸
  سلام می خواستم بدونم کارنت شدن دقیقا منظور چی هست؟
 • حامی مهاجر در پاسخ علی شهریاری منش گفته است :
  سلام خدمت شما
  کارنت شدن یعنی به جریان افتادن. یک برنده لاتاری گرین کارت پس از تکمیل فرم DS-260 و امضای دیجیتالی آن باید منتظر بماند تا کیس برنده لاتاری کارنت شود.
  برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید
 • جهت ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید