ویزاهای خانوادگی آمریکا

امتیاز 4.78/5
ardate 14 ارديبهشت، 1398
ویزاهای خانوادگی آمریکا
فردی که اجازه اقامت قانونی دائمی در آمریکا را دارد، شخصی است که ملیت کشوری غیر از آمریکا را داراست و به او اجازه داده شده که به طور دائم در آمریکا زندگی و کار کند. اگر فردی از خانواده شما شهروند آمریکاست یا دارای اقامت دائم آمریکا (گرین کارت) می باشد و شما مایلید که از طریق او صاحب گرین کارت شوید، آن شخص باید حامی یا اسپانسر شما شود و ثابت کند که دارایی لازم در آمریکا برای حمایت از شما را داراست. دو دسته ویزای خانوادگی در آمریکا ارائه می شود که شامل اقوام نزدیک و دسته بندی های خانوادگی تحت قوانین مهاجرت آمریکا می باشند.

ویزای مهاجرت خانوادگی سریع (نامحدود)

این نوع ویزا بر اساس رابطه خانوادگی نزدیک با یک شهروند ایالات متحده، به عنوان یک رابطه مستقیم (IR) توصیف می شود. تعداد مهاجرانی که هر ساله از طریق این ویزا برای سفر به آمریکا اقدام می کنند، محدود نمی باشد. انواع ویزاهای مهاجرت خانوادگی سریع عبارتند از:
  • ویزای IR-1: همسر یک شهروند آمریکایی
  • ویزای IR-2: کودک مجرد زیر 21 سال شهروند آمریکایی
  • ویزای IR-3: یتیمی که توسط تبعه آمریکا در خارج از آمریکا به فرزندخواندگی قبول شده باشد.
  • ویزای IR-4: یتیمی که توسط تبعه آمریکایی در خاک آمریکا به فرزندخواندگی قبول شده باشد.
  • ویزای IR-5: پدر و مادر یک شهروند آمریکایی که حداقل 21 سال سن دارد.

ویزای مهاجرت خانوادگی اولویت دار (محدود)

این نوع ویزا برای روابط خاص، رابطه فامیلی دور، روابط خانوادگی با یک شهروند آمریکا و روابط مشخص با یک فرد دارای اقامت دائم، می باشد. تعداد مهاجرانی که هر ساله از طریق این ویزا قصد سفر به آمریکا را دارند، محدود می باشد. دسته بندی ویزای مهاجرت خانوادگی اولویت دار عبارتند از:

اولویت خانوادگی اول (F1)

شامل پسران و دختران مجرد شهروندان آمریکایی می شود. (23400 ویزا برای این گروه از افراد صادر می شود).

اولویت خانوادگی دوم (F2)

همسران، فرزندان کوچک، پسران و دختران (21 ساله یا بالاتر). حداقل 77 درصد از تمام ویزاهای موجود به همسر و فرزندان اختصاص می یابد و مابقی به فرزندان مجرد داده می شود. (114200 ویزا برای این افراد صادر خواهد شد).

اولویت خانوادگی سوم (F3)

شامل پسران و دختران متاهلی که والدین آنها شهروند آمریکا هستند. (23400 ویزا برای این گروه از افراد صادر می شود).

اولویت خانوادگی چهارم (F4)

شامل افرادی می شود که برادر، خواهر، همسر یا فرزندان آنها که حداقل بیشتر از 21 سال سن دارند و شهروند آمریکایی هستند. (65000 ویزا برای این گروه از افراد نیز صادر خواهد شد).

قوانین ویزاهای خانوادگی آمریکا

به عنوان اولین قدم، افراد حمایت کننده بایستی یک پرونده برای کسی که با آنها رابطه فامیلی دارد، ثبت کنند. این پرونده شامل پر کردن فرم l-130 می شود. شهروندان آمریکایی که می خواهند برای خواهر، برادر یا والدین خود پرونده ای ثبت کنند، باید 21 ساله یا بالاتر باشند. برای سایر دسته های ویزاهای خانوادگی آمریکا ،حداقل سن قانونی تعریف نشده است.

نظرات شما

در صورتی که نظری دارید این بخش را تکمیل کنید. اگر سوالی دارید در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید.