اقامت آمریکا با لاتاری تضمینی 2021

امتیاز 4.03/5
ardate 26 ارديبهشت، 1398
اقامت آمریکا با لاتاری تضمینی 2021
ارزان ترین ، سریعترین و آسان ترین روش مهاجرت به آمریکا، ثبت نام در برنامه قرعه کشی ویزای تنوع نژادی آمریکا است که به لاتاری گرین کارت مشهور است. در ادامه مراحل اخذ اقامت دائم آمریکا توسط ویزای لاتاری را بررسی میکنیم. ابتدا توضیحی مختصر در مورد لاتاری خواهیم داد و در انتها میتوانید هر سوال بدون پاسخی را در بخش پرسش و پاسخ وب سایت مطرح کنید تا کارشناسان موسسه حامی مهاجر به آن پاسخ دهند.با توجه به تغییراتی که امسال در ثبت نام لاتاری به وجود آمده به شما پیشنهاد میکنیم برای ثبت نام لاتاری تضمینی 2019 از طریق موسسه حامی مهاجر اقدام نمائید

لاتاری چیست؟

برنامه قرعه کشی ویزای تنوع نژادی در اولین بار توسط سناتور تد کندی مطرح شد. قانون مهاجرت 1990 که شامل برنامه لاتاری گرین کارت بود، توسط جورج بوش در تاریخ 29 نوامبر 1990 امضا شد. مطابق این برنامه سالانه 55000 ویزا برای حفظ تنوع نژادی در آمریکا بر اساس قرعه کشی بین متقاضیان تقسیم میشود.

ثبت نام لاتاری تضمینی 2019

ثبت نام لاتاری همه ساله اوایل اکتبر آغاز و تا اوایل نوامبر ادامه دارد. شرط لازم برای ثبت نام لاتاری داشتن دیپلم دوازده ساله یا دو سال سابقه کار طی پنج سال گذشته است. در ثبت نام لاتاری اعضای خانواده شامل همسر و فرزندان مجرد زیر 21 سال باید وارد فرم اولیه شوند. مدارکی برای سفارت ها ارسال نمیشود و ثبت نام لاتاری تنها تکمیل فرم های مخصوص به همراه ارسال عکس پرسنلی است. ثبت نام لاتاری رایگان است اما اگر موسسه یا آژانسی برای شما انجامش دهد قطعا هزینه خدمات از شما دریافت خواهد کرد.

اعلام نتیجه لاتاری

نتایج لاتاری گرین کارت همه ساله ماه می میلادی یعنی شش ماه پس از ثبت نام لاتاری از طریق وب سایت رسمی KCC در دسترس است. اگر برنده لاتاری باشید به شما یک شماره پرونده اختصاص داده میشود. اگر در لاتاری انتخاب نشوید میتوانید برای سال بعد شانستان را مجدد امتحان کنید و مجدد برای ثبت نام لاتاری اقدام کنید. البته برای ثبت نام مجدد باید تا اکتبر منتظر بمانید.

تکمیل فرم DS-260

فرم DS-260 اولین گام یک برنده لاتاری است. فرمی نسبتا طولانی که به صورت آنلاین تکمیل میشود. دانستن زبان انگلیسی برای تکمیل فرم DS-260 لازم است، اما کافی نیست. این فرم حساسیت بالایی دارد و اشتباه در تکمیل فرم باعث تحمیل هزینه های سنگین به شما خواهد شد. ضمنا به هیچ وجه در تکمیل فرم DS-260 عجله نکنید. مهلت تکمیل فرم DS-260 تعریف نشده است و تا قبل انتهای سال مالی آمریکا، یعنی سپتمبر سال آینده، هر زمانی که این فرم را تکمیل کنید میتوانید وقت مصاحبه بگیرید.

وقت سفارت لاتاری تضمینی 2019

ویزای لاتاری یک ویزای مهاجرتی است. تمام برنامه ریزی ها توسط KCC انجام میشود. باید منتظر دریافت وقت سفارت از KCC بمانید. شما بر اساس شماره کیس به سفارت ها ارجاع داده خواهید شد. ابتدا پرونده شما باید کارنت شود. این موضوع از طریق ویزا بولتن های وزارت امور خارجه آمریکا در دسترس است. پس از کارنتی وقت سفارت از KCC دریافت و باید با سفارت کانفرم شود. در نهایت کوریر صادر شده و شما با آن به مصاحبه خواهید رفت.

مصاحبه در سفارت

هر لباسی دوست دارید بپوشید. هر طور که راحت هستید به سفارت بروید. الزامی به کروات و پوشش رسمی نیست. مدارک مورد نیاز را تامین و اول وقت وارد سفارت شوید. به ترتیب ساعت ورودتان به کابین ها راهنمایی و مصاحبه میشوید. انگشت نگاری هم که بخشی از هر روال سفارتی است.

هزینه برنده لاتاری

هزینه های سفارتی یک برنده لاتاری 330 دلار، هزینه های پزشکی برنده لاتاری زیر 100 دلار برای واکسیناسیون در ایران و حدود 270 دلار هزینه تاییدیه پزشکی در خارج از ایران است. هزینه های اداری یک برنده لاتاری شامل ترجمه مدارک است، ترجمه مدارک برنده لاتاری نیاز به تاییدیه های دادگستری و وزارت امور خارجه ندارد. عموما این هزینه کمتر از 100 دلار است.

صدور ویزای لاتاری تضمینی

ویزای لاتاری در سال مالی 2016 و اوایل سال مالی 2017 حتی سه روزه یا دو روزه نیز صادر میشد. اما الان با توجه به ابلاغ 9645 ترامپ و شرایط فعلی عموما در ماه سپتامبر صادر میشود.

ممنوعیت صدور ویزا

از شروع ریاست جمهوری ترامپ، موضوع ممنوعیت صدور ویزا برای ایرانیان مطرح شده است. اولین ممنوعیت طی دستور اجرایی 13769 به سفارت ها ابلاغ شد و ایالت های نیویورک و بوستون در دادگاه این ابلاغ را لغو کردند. سپس قاضی جیمز رابرت نیز به این چالش پیوست و حکم ترامپ که اول فوریه تغییراتی کرده بود را مجدد لغو کرد. وزارت دادگستری آمریکا دادگاه فدرال را وارد این چالش کرد، شانزده دادستان ایالتی در برابر ترامپ در دادگاه استیناف شعبه نهم و نهایتا شکست ترامپ اتفاق افتاد. چالش ها با دستور اجرایی 13780 ادامه پیدا کرد و نهایتا ابلاغ ریاست جمهوری 9645 در دادگاه عالی وارد شد و ترامپ پیروز میدان شد.

معافیت از ممنوعیت

در حال حاضر ممنوعیت صدور ویزا وجود دارد، اما امکان اخذ معافیت از این ممنوعیت نیز وجود دارد. هیچ ابلاغی نباید بدون معافیت مطرح شود. ابلاغ 9645 نیز بند های معافیت دارد و بسیاری از مشتریان حامی مهاجر با وجود ممنوعیت سوم موفق به اخذ ویزا شدند.

نتیجه گیری

با توجه به اینکه در حال حاضر ترامپ در دادگاه عالی موقتا پیروز شده، تنها در حالتی حکمش خواهد شکست که یا خودش این کار را بکند، یا کنگره چنین تصمیمی بگیرد، یا دادگاه عالی تغییری داشته باشد. با توجه به سن و سال قضات در دادگاه عالی، هر احتمالی در دادگاه عالی ممکن است، در مورد تصمیم کنگره باید بدانید که اگر هر موضوعی در مقابل ترامپ رای بیاورد باید در سنا نیز رای داشته باشد. کنگره آمریکا در اختیار دموکرات ها و سنا در اختیار جمهوری خواهان است. در صورتی که هر دو مجلس رای داشته باشد، رئیس جمهور حق وتو آن رای را دارد. به هر حال نمیتوان چیزی پیش بینی کرد. توصیه ما به برندگان لاتاری این است که امورشان را مطابق دستورالعمل KCC دنبال کنند، در هنگام مصاحبه اگر شرایط مساعد بود، به مصاحبه میروند و ویزا میگیرند. اگر شرایط برای صدور ویزا مساعد نبود، نه به مصاحبه میروند، نه هزینه مصاحبه میپردازند، نه ویزایی دریافت میکنند. 
 
 

نظرات شما

در صورتی که نظری دارید این بخش را تکمیل کنید. اگر سوالی دارید در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید.

 1. حمید رضا نظری
  ۱۹ خرداد، ۱۳۹۸
  با سلام.حداقل سن ، میزان تحصیلات باید چقدر باشه
 1. ۲۵ شهريور، ۱۳۹۸
  سلام شما از لیست واکسن های که برای رفتن به سفارت باید بزنیم اطلاعی دارید؟
 1. سعید کریمی
  ۲۵ شهريور، ۱۳۹۸
  چه کشور هایی میتوانند در لاتاری شرکت کنند و برای ثبت نام چه شرایطی باید داشته باشیم ؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ سعید کریمی گفته است :
  برای مطالعه بیشتر در مورد نامه دوم وقت سفارت برندگان لاتاری کلیک کنید
 1. سوگند زهرایی فر
  ۲۵ شهريور، ۱۳۹۸
  با سلام خدمت شما ، آیا در صورت نداشتن مدرک دیپلم نمی توانیم در لاتاری شرکت کنیم ؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ سوگند زهرایی فر گفته است :
  سلام اگر دیپلم ندارید باید دو سال سابقه کار در یکی از شغل های اعلام شده داشته باشید برای اطلاع از لیست شغل ها کلیک کنید
 1. کمال زارع قربان
  ۲۵ شهريور، ۱۳۹۸
  ثبت نام لاتاری از طریق سایت شما چه نفعی برای ما داره ؟چه خدماتی دارید کلا؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ کمال زارع قربان گفته است :
  خدمات کارگزاری رایگان برای برندگان لاتاری 2021 اطلاع رسانی به موقع نتایج لاتاری صحت ثبت نام لاتاری آرشیو اطلاعات ثبت نام لاتاری
 1. المیرا مصدق
  ۲۵ شهريور، ۱۳۹۸
  هزینه ثبت نام برای من و همسرم ؟بچه هم نداریم
 2. حامی مهاجر در پاسخ المیرا مصدق گفته است :
  سلام 120 هزار تومن می شود برای افزایش شانس می تونید یک بار شما ثبت نام کنید و همسرتون رو به عنوان همراه ثبت کنید و یکبار هم همسرتون این کار را انجام دهند که در این صورت می شود 240 هزار تومان
 1. شهاب احمدی
  ۲۵ شهريور، ۱۳۹۸
  برای ثبت نام باید چه اطلاعاتی رو وارد کنیم ؟کپی و اصل مدارکی رو هم باید ارایه داد...
 2. حامی مهاجر در پاسخ شهاب احمدی گفته است :
  برای اطلاعات بیشتر در مورد ثبت نام لاتاری 2021 کلیک کنید
 1. المیرا مصدق
  ۲ مهر، ۱۳۹۸
  سلام من پاسپورت ندارم چطوری باید ثبت نام کنم ؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ المیرا مصدق گفته است :
  سلام بله داشتن پاسپورت برای ثبت نام لاتاری 2021 الزامی است ولی نگران نباشید مراحل دریافت پاسپورت زیاد پیچیده نیست برای مطالعه بیشتر در مورد مراحل دریافت پاسپورت کلیک کنید
 1. لاتارب
  ۱۴ مهر، ۱۳۹۸
  سلام من مدرک تحصیلی دیپلم دارم ولی گم شده در قسمت مدرک تحصیلی موقع ثبت نام لاتاری باید زیر دیپلم بزنم یا همون دیپلم چجوری هستش که اگر برنده بشیم گیر ندن
 2. حامی مهاجر در پاسخ لاتارب گفته است :
  سلام در هنگام ثبت نام لاتاری تمامی اطلاعات وارد شده باید صحت کامل داشته باشد. شما مدرک تحصیلی دیپلم بزنید. این مورد اگر برنده شدید بعدا قابل حل خواهد بود
 1. mostafa
  ۱۵ مهر، ۱۳۹۸
  سلام آیا توجه به سیاست های مهاجرتی برای ایرانیان امسال برای برندگان ایرانی ویزا صادر میشود؟ و ثبت نام امری بی فایده نیست؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ mostafa گفته است :
  سلام سال پیش نیز خیلی ها به دلیل همین شایعات ثبت نام نکردند ولی کسانی که ثبت نام کردند توانستند گرین کارت دریافت نمایند. شرایط سخت تر شده ولی نه این که کلا بی فایده باشه
 1. sahar
  ۲۸ مهر، ۱۳۹۸
  سلام من پسرم 17سال 4ماه سن دارد آیا میتونم یکبار با خودم در لاتاری ثبت نام کنم یکبار تنهایی پسرم را ثبت نام کنم.ممنون جواب بدهید
 2. حامی مهاجر در پاسخ sahar گفته است :
  با سلام؛ بله می توانید بدین صورت ثبت نام کنید.
 1. neda
  ۶ آبان، ۱۳۹۸
  با سلام میخواستم بدونم که اگر لاتاری برنده بشیم دولت آمریکا حمایت مالی نمیکنه منظورم تا زمانیکه بخواهیم کار پیدا کنیم بخواد هزینه مسکن و خوراک را بدهد؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ neda گفته است :
  با سلام؛ خیر چنین حمایتی انجام نمی شود و به همین دلیل است که برندگان لاتاری موظفند تمکن مالی ارائه دهند.
 1. عطا
  ۸ آذر، ۱۳۹۸
  سلام و وقت بخیر.
  من یکی از برندگان لاتاری 2020 هستم. وقت مصاحبه هم برام گذاشته شده. شنیدم بعد از مصاحبه بدلیل قانون منع ورود ایرانیا ازمون عذرخواهی میکنه و میگه به دلیل همون قانون نمیتونه ویزا بده. صحت داره؟
  لازمه من waiver ببرم با خودم به مصاحبه؟ شما ویور مینویسین برای کلاینت ها؟
  ممنون میشم جواب بدین
 2. حامی مهاجر در پاسخ عطا گفته است :
  با سلام؛ بله برای شما ویور نوشته می شود و سوال های خود را باید از مشاور مربوطه بپرسید. می توانید با موسسه تماس بگیرید.
 1. Iman moradi
  ۱۶ دي، ۱۳۹۸
  ایا بعد از گرفتن گرین کارت میتونیم شش ماه یک بار بهامریکا مراجعه کنیم یا باید همیشه در امریکا بمانیم چون دانشجو هستم در ایران
 2. حامی مهاجر در پاسخ Iman moradi گفته است :
  با سلام؛ بله می توانید این کار را انجام دهید؛ به این دلیل که شما دارای گرین کارت آمریکا هستید
ثبت دیدگاه