تحصیل در آمریکا بدون نیاز به مدرک زبان
امتیاز 4.42/5
مشاهده : 6047 مرتبه
27 فروردين، 1398
  • کشور
  • هزینه زندگی
  • هزینه تحصیل
تحصیل در امریکا آرزوی خیلی از علاقه مندان به تحصیل می باشد و اولین مشکلی که با آن برخورد می کنند داشتن مدرک زبان مانند آیلتس یا تافل و جی آر ای و جی مت می باشد. در این مقاله اطلاعاتی در مورد اخذ پذیرش بدون نیاز به مدرک زبان از دانشگاه های آمریکا خواهید خواند.
 

پذیرش کاندیشنال یا مشروط

پذیرش تحصیلی در آمریکا میتواند به صورت مشروط باشد. یعنی شما مدرک زبان ندارید، از دانشگاه یک دوره زبان درخواست میکنید و به شرط گذراندن دوره زبان در رشته مورد نظرتان نیز ثبت نام میکنید. دانشگاه به صورت مشروط در رشته مورد نظر شما به شما پذیرش میدهد و شما باید یک ترم زبان در خاک آمریکا بخوانید و در آزمون زبان آن دانشگاه قبول شوید. در این صورت دیگر نیازی به آیلتس یا تافل نخواهد بود. اگر قبول نشوید نیز باید یک ترم دیگر زبان بخوانید.

پذیرش زبان از دانشگاه های آمریکا

امکان اخذ پذیرش زبان به تنهایی از برخی از دانشگاه های آمریکایی وجود دارد. شما درخواست دوره زبان از دانشگاهی در آمریکا میکنید و پس از اخذ پذیرش برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام میکنید. پس از پایان دوره هم میتوانید از آمریکا خارج شوید، هم میتوانید برای یک دوره تحصیلی در دانشگاه های آمریکا درخواست پذیرش مجدد کنید و هم میتوانید در خاک آمریکا بمانید و تقاضای تغییر وضعیت ویزا کنید.
 

تغییر وضعیت ویزای تحصیلی

البته تغییر وضعیت ویزای تحصیلی کار دشواری است اما به کمک یک وکیل در خاک آمریکا خواهید توانست به درستی این درخواست را ثبت کنید. اگر درخواست شما مورد تایید باشد که به نتیجه مطلوب رسیده اید اما اگر درخواست شما رد شود باید خاک آمریکا را ظرف یک ماه ترک کنید.

وضعیت دانشگاه های آمریکا

دانشگاه های امریکا سیستم آموزشی بسیار متمایزی دارد و امکانات تحصیلی بسیاری در اختیار دانشجویان خارجی قرار می دهد، به همین دلیل مورد توجه علاقه مندان به تحصیل در مراکز معتبر علمی و همه افرادی که متقاضی اخذ اقامت امریکا و یا گرین کارت امریکا بوده اند، بوده است. بهتر است بدانید دانشگاه ها و مراکز آموزشی امریکا جز بهترین دانشگاه های برتر دنیا می باشند و تقریبا تمامی رشته های دانشگاهی را پوشش می دهند.

تقویم آموزشی امریکا

تحصیل در امریکا به طور طبیعی برای ترم های پاییز و بهار و در واقع سالی 2 بار انجام می گیرد. البته این مورد برای کسانی است که مدرک زبان بین المللی مانند آیلتس یا تافل دارند. اما برای افرادی که هیچ مدرک زبانی ندارند و می خواهند برای دوره زبان اقدام نمایند، محدودیت زمانی برای ثبت نام وجود ندارد و از آنجایی که این متقاضیان باید قبل از دانشگاه دوره زبان را بگذرانند، در هر موقع از سال می توان برای آنها پذیرش اخذ نمود.
 
 
همانطور که بررسی شد تحصیل در امریکا به خصوص تحصیل بدون نیاز به مدرک زبان یکی از بهترین فرصت ها می باشد و بسیاری از افراد در پی این موضوع می باشند تا این کار را انجام دهند و آینده شغلی خود وفرزندان خود را تامین نمایند. شما نیز می توانید به راحتی از طریق موسسه حامی مهاجر برای پذیرش در دانشگاه های امریکا بدون نیاز به مدرک زبان اقدام نمایید.
 
دفتر مرکزی: تهران، بلوار مرزداران، خیابان ابراهیمی، برج الوند، طبقه سوم شمالی، واحد 305
شماره تماس: 44284329-021
 
 

    در صورتی که نظری دارید این بخش را تکمیل کنید. اگر سوالی دارید در بخش پرسش و پاسخ مطرح نمایید در بخش نظرات پاسخی دریافت نخواهید کرد.

    جهت ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید