بهترین شهرهای کانادا برای ایرانی ها
امتیاز 2.8/5
مشاهده : 130 مرتبه
18 اسفند، 1397
علی کریمی
، مونترال،  تورنتو  و ونکوور که از کلان شهرهای کانادا محسوب می شوند، مقصدهای اصلی ایرانیان برای مهاجرت به ویژه طی سالهای اخیر بوده است. البته بسیاری از ایرانی ها با توجه به مهاجرت از طریق برنامه فدرال  نیروی متخصص وارد کانادا شده اند در شهرکبک زندگی می کنند و منتظر فرصتی هستند مه این شهر را به مقصد تورنتو و یا ونکوور ترک کنند. فارغ از هزینه های زندگی و مشائل مالی روحیات افراد در انتخاب شهر محل زندگی نیز بسیار تاثیرگذار است. به عنوان مثال بسیاری از افراد به علت باران مداوم در ونکوور این شهر را شهری غم انگیز می دانند و در مقابل عده ای از این شهر به عنوان مناسب ترین شهر از لحاظ آب و هوا یاد می کنند.

شهر مونترال

در بین سه شهر تورنتو مونترال و ونکوور مونترال بواسطه هزینه پایین زندگی نسبت به تورنتو  و وونکور شهر مناسب تری برای زندگی در ابندای ورود به خاک کاناداست. شهر کبک نیز شهری با حال و هوای اروپایی و به لحاظ ظاهر مشابه پاریس است که طی سالهای اخیر   بواسطه نیاز به نیروی متخصص و اخذ اقامت آسان تر پذیرای مهاجران زیادی  به ویژه ایرانیان بوده است.تسلط به زبان فرانسه در دو شهر کبک و مونترال جزو الزامات جهت زندگی و کار است.خصوصا اگر تمایل به به پیشرفت در حوزه کاری دارید باید کاملا به زبان انگلیسی و فرانسه مسلط باشید.

شهر تورنتو

تورنتو به اصلی ترین مقصد مهاجرتی ایرانی ها و به  عنوان شهری مناسب تجارت و بیزینس شناخته می شود و برای کار در این شهر لزومی برای دانستن زبان فرانسه نمی باشد.ایرانی های تورنتو جزو قشر مرفه شهروندان کانادا هستند. این شهر یکی از مدرن ترین شهرهای کانادا با سبک و سیاق امریکایی است. معتبر ترین دانشگاه ها و مدارس متعلق به شهر تورنتو است.

شهر ونکوور

یکی از ایده آل ترین شهرها برای مهاجرت شهر ونکوور کاناداست. ونکوور شهری لوکس و مرکز قشر ثروتمند و سرمایه دار است. با وجود هزینه های بالی زندگی در ونکوور ایرانی های بسیاری در این شهر سکونت دارند. همانطور که اشاره شد هوای ونکوور عموما ابری بوده و زمستان بسیار کم در این شهر حس می شود. حضور مهاجرین از ثروتمند از خاور دور و کشورهای آسیایی در این کشور جالب توجه است. طبیعت بکر و مناظر ساحلی این شهر زیبا از جمله عوامل تاثیرگذار جهت مهاجرت افراد به ویژه ثروتمندان است. با تمام این تفاسیر آمار جرم در این سه شهر بسیار اندک کیفیت زندگی وتحصیلی در سطح بالا و در دسترس بودن وسایل حمل و نقل ویژگی اصلی انتخاب این شهرها برای زندگی ست. این سه ویژگی جزو مواردی که به هنگام انتخاب محل اقامت لحاظ شود.