لاتاری گرین کارت آمریکا چیست

امتیاز 4.79/5
ardate 18 اسفند، 1397
لاتاری گرین کارت آمریکا چیست
زمان باقی مانده تا آغاز

ثبت نام لاتاری 2021

ثانیه
دقیقه
ساعت
روز

لاتاری چیست

لاتاری گرین کارت آمریکا که به اختصار لاتاری شناخته میشود برنامه ایست برای حفظ تنوع نژادی در ایالات متحده آمریکا. در برنامه قرعه کشی ویزای تنوع نژادی آمریکا، هرساله 55000 ویزا به صورت تصادفی از طریق قرعه کشی بین متقاضیان مهاجرت به آمریکا توزیع میشود. این قرعه کشی در سال 1990 در قانون ملیت و مهاجرت آمریکا درج شد و پس از آن هرساله سهمیه 55000 ویزای مهاجرتی را به خود اختصاص داد. البته 5000 ویزا از این 55000 ویزای مهاجرتی لاتاری جهت مصارف دیگر رزرو میشود و 50000 هزار ویزای باقی مانده به نسبتی که در ادامه این مقاله توضیح خواهیم داد بین کشورها تقسیم میشود.

نحوه تقسیم بندی ویزای لاتاری بین کشور ها

اگر بپرسید که به چه نسبت ویزای لاتاری بین متقاضیان و کشور ها تقسیم میشود باید بگوییم هر کشور حداکثر 7% از کل سهمیه را میتواند دریافت کند و البته عموما هیچ کشوری به این حد نصاب نمیرسد. ایران یکی از کشور هایی است که تقریبا بیش از 6% از این ویزا را دریافت میکند یعنی بیش از 3000 ویزای لاتاری در سال برای ایرانیان صادر میشود. البته بعد از ریاست جمهوری ترامپ این عدد کاهش داشته اما هنوز برترین روش مهاجرتی به حساب می آید.

مقایسه لاتاری با سایر روش های مهاجرتی

لاتاری گرین کارت آمریکا برترین و ارزان ترین و سریعتری روش مهاجرتی در تمام دنیا است. مدت زمان کلی پروسه از شروع ثبت تقاضا تا دریافت گرین کارت کمتر از دو سال است. هزینه های اداری  لاتاری تا رسیدن به گرین کارت کمتر از 600 دلار برای هر نفر است. جزو معدود روش های دریافت اقامت است که از ابتدا به دریافت کارت اقامت دائم ختم میشود. فرد برنده میتواند فرزندان زیر 21 سال و همسرش را نیز با ویزای مهاجرتی و دریافت گرین کارت به خاک آمریکا برساند. شما در هیچ روش مهاجرتی برای هیچ کشوری شرایطی چنین آسان نمیتوانید بیابید. مثلا در کانادا برای دریافت PR یا اقامت دائم میتوانید یک کسب و کار 400 هزار دلاری را بخرید و ویزای کار بگیرید، پس از آن اگر بعد از دو سال این کسب و کار موفق بود تبدیل به PR یا مقیم دائم خواهید شد. اما در لاتاری گرین کارت، برنده لاتاری از ابتدای ورودش یک مقیم قانونی ایالات متحده میباشد.

شرط شرکت در لاتاری ( الزامات ثبت نام لاتاری )

برای شرکت در لاتاری گرین کارت کافیست حداقل شرایط زیر را احراز کنید.
 • متولد یکی از کشور های مجاز برای ثبت نام باشید. برخی کشور ها به دلیل مهاجرت بالایی که قبلا به ایالات متحده داشته اند مانند چین و بریتانیا، مجاز برای شرکت در این برنامه نیستند. البته همیشه استثناهایی هست مثلا اگر متولد چین هستید اما پدر یا مادرتان متولد یکی از کشور های مجاز باشند میتوانید از سهمیه ایشان استفاده کنید.
 • حداقل تحصیلات دیپلم آکادمیک دبیرستان داشته باشید. دیپلم دبیرستان در آمریکا 12 ساله است و با دیپلم های نظام جدید 11 ساله ایران منافات دارد. در واقع در ایران پیش دانشگاهی معادل دیپلم دبیرستان در آمریکا است. لازم به ذکر است که تحصیلات فنی حرفه ای، مورد قبول نیست مگر اینکه به واسطه حضور در دانشگاه و تحصیلات آکادمیک بتوانید حداقل شرایط را احراز کنید.
 • شرط جایگزین تحصیل : در صورتی که مدرک زیر دیپلم دارید، میتوانید در این برنامه شرکت کنید. اما باید دو سال سابقه کار در پنج سال گذشته را نشان دهید از مشاغل خاصی که در سایت اداره کار ایالات متحده امتیاز خاصی را احراز میکنند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام لاتاری

 در هنگام ثبت نام لاتاری شما هیچ مدرکی ارائه نمیکنید، فقط اظهار میکنید، ارائه مدارک مربوط به بعد از برنده شدن در لاتاری است که باید در حضور افسر کنسولی سفارت قبل از سوگند یاد کردن مدارکتان را ارائه کنید.

افزایش شانس در لاتاری

هر شخصی حق یک ثبت نام در این قرعه کشی را برای هر سال دارد. تنها راه افزایش شانس ثبت نام مجدد است اما در صورت ثبت نام مجدد یک شخص، شانس کاملا از بین میرود. پس توصیه میکنیم به هیچ وجه بیش از یک ثبت نام در هر سال انجام ندهید. یعنی هیچ راهی برای افزایش شانس وجود ندارد. البته متاهلین به دلیل اینکه هر شخص یک ثبت نام لاتاری میکنند و با ثبت نام لاتاری، یک شانس برای کل خانواده ساخته میشود، شانس دوبرابر دارند.

شرایط فعلی لاتاری و حکم ممنوعیت سفر ترامپ

پس از روی کار آمدن ترامپ، رئیس جمهور آمریکا حکم ممنوعیت صدور ویزا برای ایرانیان را صادر کرد، از زمان اعلام اولین حکم ممنوعیت تا سومین حکم ممنوعیت بسیاری از ایرانیان موفق به اخذ ویزا شده اند. قطعا پس از صدور این حکم، مسیر برای دریافت ویزا سخت تر شده اما هنوز امکان دریافت این ویزا وجود دارد. در صورتی که تمایل به شرکت در این برنامه قرعه کشی ویزای تنوع نژادی آمریکا داشتید، موسسه حامی مهاجر میتواند حامی و راهنمای شما در این مسیر باشد.

نظرات شما

در صورتی که نظری دارید این بخش را تکمیل کنید. اگر سوالی دارید در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید.

 • مهران مهرانی فرد
  ۲۴ شهريور، ۱۳۹۸
  سلام ثبت نام لاتاری امسال چه زمانی آغاز می شود؟
 • حامی مهاجر در پاسخ مهران مهرانی فرد گفته است :
  با عرض سلام ثبت نام لاتاری 2019 از چهارم اکتبر شروع می شود و تا 35 روز ادامه خواهد داشت
  برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید
 • مریم ساریجلو
  ۲۴ شهريور، ۱۳۹۸
  آیا لاتاری امسال شامل ایرانیا می شود؟
 • حامی مهاجر در پاسخ مریم ساریجلو گفته است :
  با عرض سلام بله هیچ ممنوعیتی در ثبت نام لاتاری 2021 برای ایرانیا وجود نداره و ایران جزو کشور هایی است که سهمیه زیادی رو به خودش اختصاص داد
  برای ثبت نام کلیک کنید
 • رامین عبادی کار
  ۲۴ شهريور، ۱۳۹۸
  با سلام می خواستم بدونم آیا برای لاتاری داشتن دیپلم 12 ساله الزامی است؟
 • حامی مهاجر در پاسخ رامین عبادی کار گفته است :
  با عرض سلام در صورت نداشتن مدرک دیپلم باید دو سال سابقه کار در پنج سال گذشته ارائه بدید
  برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید
 • پارمیس نفیسی
  ۲۴ شهريور، ۱۳۹۸
  آیا با شرایط فعلی می توان در لاتاری شرکت کرد؟
 • حامی مهاجر در پاسخ پارمیس نفیسی گفته است :
  با عرض سلام
  هیچ ممنوعیتی برای ثبت نام ایرانی ها وجود ندارد و درصد بیشتری از برندگان سالانه از ایران می باشد
 • آرش شریفی
  ۲۴ شهريور، ۱۳۹۸
  سلام راه حلی برای افزایش شانس لاتاری هست ؟
 • حامی مهاجر در پاسخ آرش شریفی گفته است :
  با غرض سلام متاهلین دو شانس برای برنده شدن دارند.
  برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید
 • علی شهریاری منش
  ۲۴ شهريور، ۱۳۹۸
  می خواستم بدونم اعلام نتایج لاتاری 2019 چه تاریخی هست؟متشکر
 • حامی مهاجر در پاسخ علی شهریاری منش گفته است :
  با عرض سلام نتایج لاتاری 2021 در اردیبهشت ماه 98 به عبارتی دیگر در ماه می 2020 اعلام خواهد شد
  برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید
 • گوهر مولایی
  ۲۴ شهريور، ۱۳۹۸
  با سلام می خواستم بدونم عس لاتاری شرایط خاصی داره ؟
 • حامی مهاجر در پاسخ گوهر مولایی گفته است :
  با عرض سلام بله
  برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید
 • صولت مشایری
  ۲۴ شهريور، ۱۳۹۸
  سلام آیا لاتاری برای کشور های دیگر وجود دارد؟چگونه می توان در آن ها ثبت نام کرد؟
 • حامی مهاجر در پاسخ صولت مشایری گفته است :
  با عرض سلام
  خیر لاتاری فقط مختص آمریکا می باشد . لاتاری کانادا دروغ است. لاتاری اروپا کذب است. لاتاری دانمارک نداریم. لاتاری استرالیا وجود ندارد.
 • امیر سامان گل آرا
  ۲۴ شهريور، ۱۳۹۸
  هزینه ی ثبت نام لاتاری امسال چقدر است؟
 • حامی مهاجر در پاسخ امیر سامان گل آرا گفته است :
  با عرض سلام ثبت لاتاری نفری 100 هزار تومان و به ازای هر نفر همراه 20 هزار تومان اضافه خواهد بود
 • جهت ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید